Ze současnosti Střední zdravotnické školy

en en de fr ru vn

Naše Střední zdravotnická škola vychází ze současných trendů vzdělávání a vyučovacích metod. Vedení školy, pedagogický sbor i další zaměstnanci usilují o vytvoření optimálních podmínek a prostředí vedoucích k maximální spokojenosti všech studentů, kteří jsou v chodu školy i významnými spolutvůrci.

Studijní obory SZŠ Ruská

Maturitní obory

Nabízíme čtyřleté maturitní studijní obory, které umožňují po úspěšném absolvování maturitní zkoušky studium na vysokých školách.

1. Zdravotnické lyceum
  2. Zdravotnický asistent
  3. Bezpečnostně právní činnost
  4. Sociální činnost
  5. Ortoticko-protetický technik

Učební obory

Nabízíme také dvou a tříleté učební obory. Při výborných studijních výsledcích může žák pokračovat ve studiu na některém z maturitních oborů na naší škole.

1. Ošetřovatel
  2. Pečovatelské služby

Zázemí Střední zdravotnické školy

SZŠ Ruská spolupracuje s řadou odborných partnerů, kde pro své studenty zajišťuje praxi během studia. Jedná se o akreditovaná pracoviště (FN Motol, Vojenská nemocnice), ústavy sociální péče (Domov pro seniory Hagibor, Malešice, K Vršovickému nádraží, Zvonková), provozovny (Protetika s.r.o., Ortopedická protetika s.r.o., Protetické pomůcky) a především Fakultní nemocnici Královské Vihohrady, jejíhož areálu je součástí.

Každý student Střední zdravotnické školy má během celého studia možnost vybírat si z široké nabídky zájezdů - zahraničních poznávacích, jazykových, odborně tematických, ale i sportovních.

Budova školy je kontinuálně přizpůsobována potřebám studentů, vybavována moderními pomůckami, technické zázemí je instalováno ve všech třídách, zaměstnanci i studenti využívají školní počítačovou síť a možnost bezdrátového internetového připojení, vybavené odborné i počítačové učebny, odborné kabinety včetně několika interaktivních tabulí.

Stravování pro žáky SZŠ Ruská je zajištěno ve školní jídelně výběrem ze dvou jídel.

Volné hodiny mohou studenti trávit v relaxačním koutku, ve školní knihovně nebo na zahradě. Příjemné a útulné prostředí naší školy doplňuje i barevná výmalba jednotlivých pater umožňující i snazší orientaci v budově.

Celoživotní vzdělávání na SZŠ Ruská

V rámci celoživotního vzdělávání nabízíme i řadu kvalifikačních a rekvalifikačních kurzů. Pro více informací pokračujte k přehledu akreditovaných kurzů nebo nás neváhejte kontaktovat.

Propagační materiály SZŠ Ruská

Propagační materiály školy je možné stáhnout na stránce Dokumenty - Propagační materiály.

na začátek stránky

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Volby proběhnou ve dnech  9. a 10. května 2018 v době od 8 – 15 hodin.  Volební lístky s volební urnou budou oba dny přístupny v prostorách přízemí školy před kancelářemi a studijním oddělením.

Navržení kandidáti jsou:

Veronika Kraftová – 2.S

Provazníková Diana – 1.O

Jindřich Šavel – 3.BP

Kristýna Lehnerová - 2.O

Anna Zavřelová – 3.S

Ladislav Antoš – 3.A

K volbám zveme srdečně rodiče nezletilých žáků a zletilé žáky.

Přijímací zkoušky 12.4. a 16.4.2018

Vstup do budovy od 8.00 pouze uchazeči.  Mezi testy nebudou uchazeči pouštěni mimo budovu, pouze pokud si je přijde vyzvednout zákonný zástupce (přibližně 10.05 – 10.40).

Nezapomeňte s sebou občerstvení, ve škole jen minimální možnost zakoupení.

Přibližný konec JPZ 12.10 – 12.55, obor BPČ od 13.00 testy fyzické zdatnosti.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly poslány všem zúčastněným na uvedený mail. Pokud jste výsledky neobdrželi, prosím napište na siklova@szs-ruska.cz

Jarní termín maturitní zkoušky

Výpis z přihlášky k maturitní zkoušce 2018 a podepsání protokolu povinné pro všechny opakující u Mgr. Šiklové (nebo na studijním oddělení)  v termínu 6.12.2017 – 13.12.2017.