Ze současnosti Střední zdravotnické školy

en en de fr ru vn

Naše Střední zdravotnická škola vychází ze současných trendů vzdělávání a vyučovacích metod. Vedení školy, pedagogický sbor i další zaměstnanci usilují o vytvoření optimálních podmínek a prostředí vedoucích k maximální spokojenosti všech studentů, kteří jsou v chodu školy i významnými spolutvůrci.

Studijní obory SZŠ Ruská

Maturitní obory

Nabízíme čtyřleté maturitní studijní obory, které umožňují po úspěšném absolvování maturitní zkoušky studium na vysokých školách.

1. Zdravotnické lyceum
  2. Zdravotnický asistent
  3. Bezpečnostně právní činnost
  4. Sociální činnost
  5. Ortoticko-protetický technik

Učební obory

Nabízíme také dvou a tříleté učební obory. Při výborných studijních výsledcích může žák pokračovat ve studiu na některém z maturitních oborů na naší škole.

1. Ošetřovatel
  2. Pečovatelské služby

Zázemí Střední zdravotnické školy

SZŠ Ruská spolupracuje s řadou odborných partnerů, kde pro své studenty zajišťuje praxi během studia. Jedná se o akreditovaná pracoviště (FN Motol, Vojenská nemocnice), ústavy sociální péče (Domov pro seniory Hagibor, Malešice, K Vršovickému nádraží, Zvonková), provozovny (Protetika s.r.o., Ortopedická protetika s.r.o., Protetické pomůcky) a především Fakultní nemocnici Královské Vihohrady, jejíhož areálu je součástí.

Každý student Střední zdravotnické školy má během celého studia možnost vybírat si z široké nabídky zájezdů - zahraničních poznávacích, jazykových, odborně tematických, ale i sportovních.

Budova školy je kontinuálně přizpůsobována potřebám studentů, vybavována moderními pomůckami, technické zázemí je instalováno ve všech třídách, zaměstnanci i studenti využívají školní počítačovou síť a možnost bezdrátového internetového připojení, vybavené odborné i počítačové učebny, odborné kabinety včetně několika interaktivních tabulí.

Stravování pro žáky SZŠ Ruská je zajištěno ve školní jídelně výběrem ze dvou jídel.

Volné hodiny mohou studenti trávit v relaxačním koutku, ve školní knihovně nebo na zahradě. Příjemné a útulné prostředí naší školy doplňuje i barevná výmalba jednotlivých pater umožňující i snazší orientaci v budově.

Celoživotní vzdělávání na SZŠ Ruská

V rámci celoživotního vzdělávání nabízíme i řadu kvalifikačních a rekvalifikačních kurzů. Pro více informací pokračujte k přehledu akreditovaných kurzů nebo nás neváhejte kontaktovat.

Propagační materiály SZŠ Ruská

Propagační materiály školy je možné stáhnout na stránce Dokumenty - Propagační materiály.

na začátek stránky

Protokoly o výsledcích společné části MZ

Pro žáky, kteří konali jakoukoliv část společné části maturitní zkoušky, jsou připraveny k vyzvednutí protokoly o výsledcích (studijní oddělení, Mgr. Šiklová). Netýká se žáků, kteří se zaregistrovali na Výsledkovém portálu žáka.

Termíny ZNT

Termíny zkoušek v náhradním termínu (ZNT) naleznete v záložce Aktuality.

Přihlášky si můžete vyzvednout, vyplnit a odevzdat od 11.6. – 25.6.2018.

Upozornění pro rodiče budoucích žáků 1. ročníků

Termín informativní schůzky 1. ročníků pro školní rok 2018/2019 bude v pondělí 25. června 2018 od 16:30 hodin v budově školy. Informace naleznete v záložce „Přijímací řízení.

Upozorňujeme, že je nutné si přinést sebou vyplněné formuláře (viz Přijímací řízení).

Nezapomeňte přinést 1x fotografii na průkaz ISIC (podepsaná na zadní straně), cena 290,- Kč, vyplněný formulář na kartu ISIC a výběr jazyků.

PhDr. et Mgr. Ivanka Kohoutová, Ph.D.