Ze současnosti Střední zdravotnické školy

en en de fr ru vn

Naše Střední zdravotnická škola vychází ze současných trendů vzdělávání a vyučovacích metod. Vedení školy, pedagogický sbor i další zaměstnanci usilují o vytvoření optimálních podmínek a prostředí vedoucích k maximální spokojenosti všech studentů, kteří jsou v chodu školy i významnými spolutvůrci.

Studijní obory SZŠ Ruská

Maturitní obory

Nabízíme čtyřleté maturitní studijní obory, které umožňují po úspěšném absolvování maturitní zkoušky studium na vysokých školách.

1. Zdravotnické lyceum
  2. Zdravotnický asistent
  3. Bezpečnostně právní činnost
  4. Sociální činnost
  5. Ortoticko-protetický technik

Učební obory

Nabízíme také dvou a tříleté učební obory. Při výborných studijních výsledcích může žák pokračovat ve studiu na některém z maturitních oborů na naší škole.

1. Ošetřovatel
  2. Pečovatelské služby

Zázemí Střední zdravotnické školy

SZŠ Ruská spolupracuje s řadou odborných partnerů, kde pro své studenty zajišťuje praxi během studia. Jedná se o akreditovaná pracoviště (FN Motol, Vojenská nemocnice), ústavy sociální péče (Domov pro seniory Hagibor, Malešice, K Vršovickému nádraží, Zvonková), provozovny (Protetika s.r.o., Ortopedická protetika s.r.o., Protetické pomůcky) a především Fakultní nemocnici Královské Vihohrady, jejíhož areálu je součástí.

Každý student Střední zdravotnické školy má během celého studia možnost vybírat si z široké nabídky zájezdů - zahraničních poznávacích, jazykových, odborně tematických, ale i sportovních.

Budova školy je kontinuálně přizpůsobována potřebám studentů, vybavována moderními pomůckami, technické zázemí je instalováno ve všech třídách, zaměstnanci i studenti využívají školní počítačovou síť a možnost bezdrátového internetového připojení, vybavené odborné i počítačové učebny, odborné kabinety včetně několika interaktivních tabulí.

Stravování pro žáky SZŠ Ruská je zajištěno ve školní jídelně výběrem ze dvou jídel.

Volné hodiny mohou studenti trávit v relaxačním koutku, ve školní knihovně nebo na zahradě. Příjemné a útulné prostředí naší školy doplňuje i barevná výmalba jednotlivých pater umožňující i snazší orientaci v budově.

Celoživotní vzdělávání na SZŠ Ruská

V rámci celoživotního vzdělávání nabízíme i řadu kvalifikačních a rekvalifikačních kurzů. Pro více informací pokračujte k přehledu akreditovaných kurzů nebo nás neváhejte kontaktovat.

Propagační materiály SZŠ Ruská

Propagační materiály školy je možné stáhnout na stránce Dokumenty - Propagační materiály.

na začátek stránky

Prohlášení vedení školy ke vzdělávacímu zájezdu do Anglie ve dnech 17. - 23. 9. 2017

Vážení rodiče,vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci v Londýně jsme se dohodli s CK Royal, že dojde ke změně programu v našem zájezdu. Tato změna se bude týkat posledního dne pobytu ve Velké Británii. Návštěvu Londýna jsme se z bezpečnostních důvodů rozhodli zaměnit za prohlídku lázeňského města Bath. Jih Velké Británie, kde se náš výjezd uskuteční,  se jeví v současné době jako bezpečný.

Ministerstvo zahraničních věcí nevydalo zákaz cestování do této oblasti, zájezd se tedy s výše uvedenou změnou uskuteční. Nepřetržitě sledujeme informace MZV. V případě dalších dotazů mě můžete kontaktovat na tel. čísle 603 310 056 .

PhDr. Ivanka Kohoutová, Ph.D. , ředitelka školy

Bazar učebnic

V pondělí 18. září 2017 proběhne v budově školy bazar učebnic, 14 – 17 hodin.

Ústní maturity všech oborů se konají 11.9.2017, došlo k posunu časů. Rozpis na nástěnce školy nebo informace od 5.9. u Mgr. Šiklové.

Termíny OZ, ZNT a RZ v září 2017

V záložce Aktuality naleznete přehled termínů opravných zkoušek, rozdílových zkoušek a zkoušek v náhradním termínu v září 2017.

Výsledky 2. a 3. kola přijímacího řízení

Výsledky 2. kola  a průběžné výsledky 3. kola přijímacího řízení naleznete v záložce Přijímací řízení - Výsledky přijímacího řízení.