Ze současnosti Střední zdravotnické školy

en en de fr ru vn

Naše Střední zdravotnická škola vychází ze současných trendů vzdělávání a vyučovacích metod. Vedení školy, pedagogický sbor i další zaměstnanci usilují o vytvoření optimálních podmínek a prostředí vedoucích k maximální spokojenosti všech studentů, kteří jsou v chodu školy i významnými spolutvůrci.

Studijní obory SZŠ Ruská

Maturitní obory

Nabízíme čtyřleté maturitní studijní obory, které umožňují po úspěšném absolvování maturitní zkoušky studium na vysokých školách.

1. Zdravotnické lyceum
  2. Zdravotnický asistent
  3. Bezpečnostně právní činnost
  4. Sociální činnost
  5. Ortoticko-protetický technik

Učební obory

Nabízíme také dvou a tříleté učební obory. Při výborných studijních výsledcích může žák pokračovat ve studiu na některém z maturitních oborů na naší škole.

1. Ošetřovatel
  2. Pečovatelské služby

Zázemí Střední zdravotnické školy

SZŠ Ruská spolupracuje s řadou odborných partnerů, kde pro své studenty zajišťuje praxi během studia. Jedná se o akreditovaná pracoviště (FN Motol, Vojenská nemocnice), ústavy sociální péče (Domov pro seniory Hagibor, Malešice, K Vršovickému nádraží, Zvonková), provozovny (Protetika s.r.o., Ortopedická protetika s.r.o., Protetické pomůcky) a především Fakultní nemocnici Královské Vihohrady, jejíhož areálu je součástí.

Každý student Střední zdravotnické školy má během celého studia možnost vybírat si z široké nabídky zájezdů - zahraničních poznávacích, jazykových, odborně tematických, ale i sportovních.

Budova školy je kontinuálně přizpůsobována potřebám studentů, vybavována moderními pomůckami, technické zázemí je instalováno ve všech třídách, zaměstnanci i studenti využívají školní počítačovou síť a možnost bezdrátového internetového připojení, vybavené odborné i počítačové učebny, odborné kabinety včetně několika interaktivních tabulí.

Stravování pro žáky SZŠ Ruská je zajištěno ve školní jídelně výběrem ze dvou jídel.

Volné hodiny mohou studenti trávit v relaxačním koutku, ve školní knihovně nebo na zahradě. Příjemné a útulné prostředí naší školy doplňuje i barevná výmalba jednotlivých pater umožňující i snazší orientaci v budově.

Celoživotní vzdělávání na SZŠ Ruská

V rámci celoživotního vzdělávání nabízíme i řadu kvalifikačních a rekvalifikačních kurzů. Pro více informací pokračujte k přehledu akreditovaných kurzů nebo nás neváhejte kontaktovat.

Propagační materiály SZŠ Ruská

Propagační materiály školy je možné stáhnout na stránce Dokumenty - Propagační materiály.

na začátek stránky

Uzavření školy

Od 24. do 29. července 2017 bude budova školy z důvodu rekonstrukce uzavřena. V nevyhnutelném případě je možná konzultace s pracovníky studijního oddělení na telefonních číslech 733 760 254 nebo 603 505 419.

Termíny ZNT červen - červenec 2017

V záložce Aktuality naleznete přehled termínů opravných zkoušek a zkoušek v náhradním termínu v srpnu a září 2017.

Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení

Ředitelka školy vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení. Informace naleznete v záložce Přijímací řízení - Informace pro školní rok 2017/2018.

Přihlášky k podzimnímu termínu maturitní zkoušky

Přihlášky k podzimnímu termínu MZ je možné vyzvednout a podepsat od 13.6. do 23.6. u Mgr. Šiklové nebo na studijním oddělení, poslední termín  přihlášení k MZ je 26.6.2017.

Termíny podzimních maturit: praktická MZ 1.9. (8.9.), ústní MZ 11.9.2017 (všechny obory).

Výsledky 2. a 3. kola přijímacího řízení

Výsledky 2. kola  a průběžné výsledky 3. kola přijímacího řízení naleznete v záložce Přijímací řízení - Výsledky přijímacího řízení.