Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Výjezd studentů v rámci projektu LEONARDO/Holistický přístup v péči o seniory

Zprávy z výjezdu studentů v rámci projektu Leonardo da Vinci/Holistický přístup v péči o seniory, který se uskutečnil v termínu od 7.3.2013 do 23.3.2013

 

1) Hlásíme se Vám z mrazivého Norska

Cesta na místo stáže probíhala podle plánu a trvala celkem 16 hodin. Než jsme dorazili do kempu, tak jsme cestovali nejen vzduchem a po souši ale i po moři. Studenti si užili jak cestu, tak i skutečnost, že spolu něco podnikají. Nálada byla výborná.

Dnes jsme celou stáž zahájili návštěvou domova seniorů v Lardalu, ve kterém budou studenti poskytovat ošetřovatelskou péči tamním klientům. Byli jsme přijati našimi norskými partnery i vedením domova. Studenti se se zařízením seznámili a při diskusi jim naši norští partneři zodpověděli všechny dotazy.

Poté naši skupinu přijali představitelé městské radnice. Zde studenti shlédli prezentaci o celém regionu a opět měli možnost diskutovat o všem, co je zajímalo.

Myslíme si, že se první den moc vydařil. Zrovna plánujeme, jak strávíme volné víkendové dny.

Srdečně zdraví Dáša a Veronika

 

2) Zdravíme a přikládáme několik informací o našich aktivitách

O víkendu jsme se stážisty vyrazili na naprosto jedinečný výlet, na kterém jsme zažili jízdu nejdelším tunelem na světě, pluli jsme po nejdelším a nejhlubším fjordu na světě a nakonec jsme se svezli železnicí, která je nejstrmější - jak jinak - než na světě...

Počasí bylo sice mrazivé, ale obloha byla modrá a sluníčko pěkně hřálo. Nálada všech výletníků byla výborná a už teď můžeme říct, že se ze studentů stala skvělá parta.

Je s nimi legrace, společně hospodaří a vzájemně se doplňují ve všech aktivitách.

Dnes poprvé nastoupili na stáž. Polovina studentů pracuje ve vlastním domově seniorů, další v domácí péči, která organizačně pod domov také spadá. Dnes odpoledne proběhlo první evaluační setkání, na kterém stážisté sdělovali své první dojmy.

Také zde získali odborná témata, která jim zadala Mgr. Chaloupková. Ta budou po celou dobu stáže zpracovávat a na závěr předvedou ve formě prezentace našim norským partnerům.

Držíme jim palce, aby se jim povedla nejen prezentace, ale hlavně, aby si z Norska odvezli co nejvíce krásných zážitků.

Srdečně zdraví Dáša a Veronika

 

3) Tak se blížíme k půlce našeho pobytu a musím říct, že studenti jsou moc spokojení

Každý den probíhá evaluační setkání, studenti nás informují o průběhu celého pracovního dne a těší se na další zážitky.

Pilně pracují na prezentacích, fotí různé zajímavosti jak z domova pro seniory, tak z domácí péče a samozřejmě komunikují v angličtině s pacienty i se zdravotnickým personálem.

Máme z jejich zodpovědného přístupu k práci velkou radost a těšíme se na závěrečné prezentace. Také norský zdravotnický personál vysoce hodnotí jejich aktivitu a pracovní nasazení.

O víkendu se chystáme do Bergenu, tak doufáme, že nám počasí bude příznivě nakloněno. Tady v Lardalu je v noci 13 pod nulou, přes den je tepleji. Většinou však svítí sluníčko, tak se ty mrazy dají vydržet.

Moc Vás zdravíme a brzy se zase ozveme.

Dáša a Veronika

 

4) 19.3.2013, opět se Vám hlásíme s nejnovějšími zprávami z naší stáže

Víkend jsme strávili v Bergenu, odkud posíláme pár fotek. Svezli jsme se lanovkou na jeden ze sedmi kopců, které Bergen obklopují a užívali si krásného výhledu -viz foto. Dále jsme navštívili Akvárium s expozicemi podmořského světa. Nejvíce se studentům líbilo kontaktní akvárium, ve kterém si mohli sáhnout na mořské hvězdice, ježky a spoustu dalších živočichů. Obdivovali jsme také část přístavu nazvanou Bryggen. Je to jedna z mála památek v Norsku, která je chráněna organizací UNESCO. Výlet se moc vydařil, a to i díky počasí. Bylo sedm stupňů nad nulou a hlavně svítilo sluníčko.

V pondělí si studenti vyměnili pracovní pozice a odpoledne proběhlo evaluační setkání za účasti náměstkyně ošetřovatelské péče domova seniorů.

Studenti pilně pracují na prezentacích, většina už svoje příspěvky překládá do angličtiny. Držíme palce, aby se jim povedly.

Srdečně zdraví Dáša a Veronika

 

5) 22.3.2013, posíláme poslední zprávy z Norska

Včera proběhlo evaluační setkání, na kterém byli přítomni naší norští partneři a zástupci ošetřovatelského personálu z domova seniorů.

Hlavním bodem tohoto setkání byly prezentace studentů, které zpracovávali během celé stáže. Studenti prezentovali zadaná odborná témata v angličtině a odpovídali na dotazy všech přítomných. Moc se jim to povedlo a navíc vedení domova seniorů vysoce hodnotilo kvalitu jejich ošetřovatelských dovedností, které během celé stáže vykonávali. Slyšeli jsme jen pochvalná slova, což nás velmi potěšilo.

Dnes nám norští patrneři zařídili exkurzi v místní nemocnici. Při prohlídce nemocnice byla studentům nabídnuta možnost uplatnit se na zdejším pracovním trhu, takže mají o čem přemýšlet...

Srdečně zdraví Dáša a Veronika

 

Foto zde


zpět na přehled zahraničních pobytů

 

Novinky

Den otevřených dveří

Střední zdravotnická škola vás srdečně zve na den otevřených dveří. Přijďte v sobotu 11.1.2020 od 9:00 do 12:00. Těšíme se na Vás.

MZ jaro 2020

Přihlášení maturanti, kteří opakuji MZ,  se dostaví pro výpis z přihlášky k maturitní zkoušce v termínu 5.12.2019 – 12.12.2019 na studijní oddělení. Povinné!!!

Maturitní a imatrikulační ples školy

Zveme na 59. maturitní a imatrikulační ples školy 6.1.2019 od 19.00 ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky v předprodejích Ticketmaster a v pokladně Lucerny.

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Od 6.11.2019 je  možné si vyzvednou přihlášky k maturitní zkoušce na jaro 2020, přihláška musí být podána do 2.12.2019.

Sbírková akce "Ponožky na nožky"

Škola opět pořádá sbírkovou akci, tentokrát pro dětský domov Pyšely.

Více v aktualitách


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz