Studijní a vzdělávací zájezd do Amsterdamu a Edinburghu

V posledním týdnu letošního školního roku navštívilo 23 studentek a 2 studenti naší školy Velkou Británii v rámci studijního vzdělávacího zájezdu.

Cesta a návštěva Amsterdamu

První den patřil celodenní návštěvě Amsterdamu, dále pokračoval zájezd patnáctihodinovou cestou trajektem do města Newcastle v severní Anglii. Odtud studenti dále jeli autobusem do hlavního města Skotska, Edinburghu, kde se ubytovali ve skotských rodinách.

Program pobytu

Následující čtyři dny byly věnovány jednak výuce angličtiny v edinburském komunitním centru, odpoledne patřila prohlídkám hlavního města a výletům. Studenti navštívili Edinburgh Castle, projeli se lodí po jezeře Loch Ness, prohlédli si soustavu zdymadel na Kaledonském kanálu a prošli se po slavné Royal Mile v historickém centru Edinburghu. Další cesta vedla Skotskem a Anglií do malebného aristokratického města Yorku s katedrálou York Minster, největším gotickým kostelem na sever od Alp. Výlet pokračoval do hlavního města Spojeného království Londýna, kde studenti strávili noc v anglických rodinách. Poslední den v Británii byl věnován prohlídce Londýna včetně projížďky lodí po Temži z Greenwiche do Westminsteru a zpět.

Celý zájezd byl brněnskou agenturou Školní zájezdy velice dobře připraven, všichni účastníci si odvezli spoustu nových zážitků a pro mnoho z nich bylo setkání s autentickou angličtinou povzbuzením a inspirací do dalšího studia.

Den otevřených dveří

Střední zdravotnická škola vás srdečně zve na den otevřených dveří. Přijďte v sobotu 11.1.2020 od 9:00 do 12:00. Těšíme se na Vás.

MZ jaro 2020

Přihlášení maturanti, kteří opakuji MZ,  se dostaví pro výpis z přihlášky k maturitní zkoušce v termínu 5.12.2019 – 12.12.2019 na studijní oddělení. Povinné!!!

Maturitní a imatrikulační ples školy

Zveme na 59. maturitní a imatrikulační ples školy 6.1.2019 od 19.00 ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky v předprodejích Ticketmaster a v pokladně Lucerny.

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Od 6.11.2019 je  možné si vyzvednou přihlášky k maturitní zkoušce na jaro 2020, přihláška musí být podána do 2.12.2019.

Sbírková akce "Ponožky na nožky"

Škola opět pořádá sbírkovou akci, tentokrát pro dětský domov Pyšely.

Více v aktualitách