Cesta za poznáním a zdokonalením angličtiny do Velké Británie

Jako každý podzim, tak i letos se studenti s pedagogickým doprovodem zúčastnili jazykového kurzu na Britských ostrovech. Tentokrát to bylo ve Walesu.

Program pobytu

Program jsme měli opravdu nabitý. Projeli jsme Wales křížem krážem, navštívili jsme fotbalový stadion FC Liverpool, muzeum skupiny Beatles, ostrov, kde hnízdí největší kolonie papuchálků bělobradých v Evropě, městečko s nejdelším názvem na světě a mnoho dalšího. Nesmíme také zapomenout na Londýn a Bruggy, které jsme si prohlédli cestou do Walesu a zpět.

Velkým zážitkem pro studenty bylo rovněž ubytování ve waleských rodinách, ve kterých trávili večery konverzací o rozmanitých tématech, a také studium angličtiny s trpělivými lektory.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem studentům za vzornou kázeň a dochvilnost při srazech, která je při takto intenzivním programu nezbytná.

Vědomostní test o Velké Británii

Většina studentů se zúčastnila vědomostního testu o Velké Británii, který byl dobrovolný. Odpovědi na otázky získávali studenti v konverzaci s rodinami nebo při výuce. Nejvíce bodů, tedy i hlavní cenu, získala čtveřice děvčat: Adriana Kecová,Adéla Košnářová, Iryna Sosnina a Tereza Simonová.

Gratuluji!!!

Závěrem uvedu pár podnětů, které na studenty během celého výjezdu nejvíce zapůsobily, což uvedli v pojednání: STŘÍPKY POZNÁNÍ Z BRITSKÝCH OSTROVŮ.

RNDr. Dagmar Kenkušová

Střípky poznání z Britských ostrovů

Týdenní pobyt ve Walesu se mi opravdu hodně líbil. Nejdříve jsem se bála, že se nedomluvím, ale když si pro nás přijel Kevin Moriss z rodiny, ve které jsme měli strávit pár dní v Colvin Bay, obavy ze mne již téměř opadly. Byl od první chvíle velmi milý. Dovezl nás do jejich domu, ze kterého jsme byly všechny přímo nadšené, byl velmi pěkně zařízený a útulný. Představil nás své manželce Debbie Moriss, která nás přijala ještě mnohem srdečněji. Když jsme si vybalily věci, přišly za námi jejich děti, pětiletá Emily a tříletý Harry. Chtěly si s námi hrát, což jsme akceptovaly s určitým ostychem. O něco později nás Debbie volala na večeři, po níž jsme přišly za členy rodiny do obývacího pokoje a začaly si s nimi povídat. Překvapilo mě, jak dobře jim rozumíme a že jsme schopny s nimi komunikovat prakticky o čemkoliv. I druhý den ve škole jsme dobře rozuměly a vyučování nás bavilo. Samantha, která nás učila, byla také velmi milá. Ve Velké Británii jsem byla poprvé a byla jsem z ní úplně nadšená. Ve Walesu se mi nejvíce líbila příroda a prostředí. I jejich životní styl se mi zdá mnohem volnější a pohodovější než náš hektický. Nejkrásnější zážitek jsem ale měla z Londýna, který mě uchvátil svojí atmosférou i památkami. Za ten týden jsem se přestala bát komunikovat a myslím si, že jsem získala i správný přízvuk. Jsem velmi ráda, že jsem jela :-)

Karolína Vejvodová, 2.A

Moc se mi líbil film, který promítali v Toweru o korunovaci královny Alžběty II. A ty korunovační klenoty! To byla opravdu nádhera!

Šárka Kopičková, 2.B

V Londýně byl úžasný Tower se svou pověstí, týkající se tamních havranů. Pověst říká, že kdyby havrani uletěli, rozpadlo by se Britské impérium. Takže se o ně v Toweru pořádně starají. Dokonce jim zastřihli křídla, aby je nenapadlo uletět!

Výlet se mi moc líbil a příště pojedu zas.

Martina Fuchsová, 3.A

Pro mě byla velmi zajímavá architektura v Chesteru s jeho hrázděnými domy a úžasným kostelem. Ostrov Anglesey byl prostě kouzelý!

Při tomto zájezdu jsem si uvědomila, jak je svět různorodý, jak mají rozdílnou kulturu a zvyky. Myslím, že to nemohlo být lepší! Jsem ráda, že jsem si také odnesla mnoho poznatků z výuky. Cítím, že se rovněž zlepšila moje angličtina.

Simona Ninová, 2.A

Den otevřených dveří

Střední zdravotnická škola vás srdečně zve na den otevřených dveří. Přijďte v sobotu 11.1.2020 od 9:00 do 12:00. Těšíme se na Vás.

MZ jaro 2020

Přihlášení maturanti, kteří opakuji MZ,  se dostaví pro výpis z přihlášky k maturitní zkoušce v termínu 5.12.2019 – 12.12.2019 na studijní oddělení. Povinné!!!

Maturitní a imatrikulační ples školy

Zveme na 59. maturitní a imatrikulační ples školy 6.1.2019 od 19.00 ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky v předprodejích Ticketmaster a v pokladně Lucerny.

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Od 6.11.2019 je  možné si vyzvednou přihlášky k maturitní zkoušce na jaro 2020, přihláška musí být podána do 2.12.2019.

Sbírková akce "Ponožky na nožky"

Škola opět pořádá sbírkovou akci, tentokrát pro dětský domov Pyšely.

Více v aktualitách