Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Odborný pobyt studentů v Bonnu

Lázeňské město a po desetiletí hlavní město Spolkové republiky Německo Bonn je cílem odborného pobytu na jaře 2011

Pravděpodobně koncem dubna 2011 se uskuteční odborný pobyt v kouzelném městě Bonn, které je vyhlášeno i svým podmanivým okolím. Během šesti dnů se zde 22 členná skupina studentů naší školy seznámí se špičkovými pracovišti zdravotnické a sociální péče, které patří zcela k nejmodernějším v zemích Evropské únie. Nezapomeneme samozřejmě na nezbytnou relaxaci a aktivní odpočinek.

Cesta se uskuteční opětně autobusem Mercedes Benz a cena se předpokládá do 2900,- Kč na studenta.

Naším hostitelem je zdravotnická škola specializovaná na nemoci z povolání a dětskou péči s názvem Karl Boromaeus Schule für Gesundheitsberufe, která převezme záštitu nad naším pobytem. Tato škola byla založena čtyřmi katolickými nemocnicemi (Maltesenkrankenhaus Bobb - Hardtberg, Marienhospital Brühl, St. - Marien-Hospital Bonn a Cura Kath. Zweckverband im Siebengebirge).

Škola je umístěna v areálu nemocnice St.-Marien-Hospital v Bonnu o kapacitě 215 studijních míst (180 míst pro diplomované Všeobecné sestry, muži zastávají pozici, která je vedena jako diplomovaný Ošetřovatel, zbylá místa jsou svojí specializací zaměřena na dětské pacienty).

 

Odborný pobyt v Bonnu

S hostitelskou školou v Bonnu probíhá přívětivá komunikace, takové má být i dubnové počasí. Díky finančnímu přispění společnosti AV Servis spol. s r.o. jednatele Antonína Vaňka a Hlavnímu výboru Sdružení rodičů a přátel SZŠ se v termínu 15. - 20. dubna uskuteční odborný pobyt v Bonnu. Pobytů se účastní 25 studentů, zástupců všech ročníků, oborů Zdravotnický asistent, Zdravotnické lyceum, Ošetřovatel/ka a Sociální péče.

Informativní schůzka se pro všechny zúčastněné uskuteční v pondělí 11.4. od 10.35, sraz před jídelnou. Studenti obdrží podrobný program pobytu a vyzkouší si zdravotnické uniformy ve kterých se představí v hostitelské škole.

Pátek 15.4. v 8.00 h - odjezd od školy autobusem Mercedes Benz (autobus přistaven v 7.30 h) se řidičem panem Martinem Švecem. Účastníci pobytu si vezmou na cestu tam i zpět jídlo a pití, cestovní doklady, mobil, kapesné, léky... Kartičku pojištění pro cesty a pobyt je nutné mít stále u sebe. Příjezd do Bonnu v cca 18.30 h – po večeři ubytování v zařízení pro mládež hotelového typu ve 2 až 4 lůžkových pokojích s vlastním WC a sprchou (vezměte s sebou vlastní ručníky a osušku). Ubytovací objekt vybavený podle nejmodernějších požadavků (společenské místnosti, TV, Video, DVD, Diaprojektor, Internet, zvuková aparatura, fax, flipchart, kopírka, zpětný projektor, plátno včetně wifi - zařízení jsou zapůjčována zdarma) se nachází v chráněné krajinné oblasti Venusberg, což je 4 km od vnitřního města.

Adresa: Jugendherberge Bonn, Haager Weg 42, Bonn-Venusberg, 0049/22828997-0,

Po ubytování prohlídka komplexu a bezprostředního okolí. (E-Mail: bonn@jugendherberge.de)

Všechny studenty upozorňujeme, že v zařízení pro mládež se striktně dodržuje a kontroluje konzumace alkoholu a kouření. Jestliže by bylo zjištěno porušení těchto zákazů, byly by proti nám uplatněny sankce a došlo by ke znemožnění naší delegace i celé školy jako takové. Noční klid je stanoven od 22.00 h a není možné rušit sousedy. Jestliže bude vhodné počasí, lze se přesunout na zahradní terasu. Budova je bezbariérová a je vybavena výtahem. Zařízení má celkem 81 pokojů se 249 lůžky.

Účastníci pobytu si hradí pojištění pro cestu do zahraničí a pobyt. Zajištění pojištění bude provedeno u České pojišťovny pro všechny a následně vybráno od studentů dle jejich zdravotní pojišťovny. Jedná se zhruba o částku cca 140,- 160,- Kč na osobu.

Návrat zpět do Prahy ve středu dne 20.4. mezi 20.00 - 21.00 h k budově školy.

 

Zhodnocení odborného pobytu v Bonnu

V Bonnu se všem moc líbilo!

Pobyt plný pohody a nových emocí má za sebou 25 studentů školy v Německu. Obor Zdravotnický asistent zastupovalo 20 studentů, 3 dívky navštěvují obor Ošetřovatel/ka, 1 dívka byla ze Zdravotnického lycea a 1 student z oboru Sociální péče.

 

Soutěž na závěr pobytu

Na závěr odborného pobytu soutěžili zúčastnění studenti ve znalostním testu. Zkuste si odpovědět na otázky, které v soutěži zazněly!

 

Některé názory účastníků odborného pobytu v Bonnu se opakují a tak vyjímáme:

Nejvíce se mi líbil první den pobytu v Neurologickém a Rehabilitačním nemocničním komplexu RehaNova v Kolíně nad Rýnem. A to díky velice příjemnému personálu, fyzioterapeutky a logopédky, které nás provázely a díky názorné ukázce léčby znehybnělého pacienta. Občan Arabských emirátů po autonehodě byl dopraven do Německa kvůli léčbě. Přijel se svými dvěma bratry, zástupci rodiny. Mají tam sice naftu, ale nemají rehabilitační centra. Jako spolujezdec při autonehodě zůstal mladík ochrnut, nemohl dýchat, nemohl polykat, ruce i nohy mu zůstaly v křeči, byl zkrátka stočený do klubíčka.

Ukázali nám na videu postup jeho léčby od loňského srpna až po den našeho příchodu. Poté pacienta přivezli na vozíčku a bylo na něm znát, že je rád, že jsme tam přišli. Rád nám předváděl, co už opět zvládá. Samozřejmě, že jsme jeho výkony doprovázeli potleskem. Dokázal sám sníst jogurt, vyčistit si zuby, najít v mobilu bílé auto.

Obě specialistky byly právem pyšné na to, jak se jim tento 21 letý pacient zlepšuje. Ale jak nám bylo řečeno, taková zlepšení se ale konají u tak vážných neurologických stavů jen zřídka!

Sadykbayeva Sevara, 1. LA

Líbila se mi vybavenost a čistota nemocnic. Dále prezentace studentů katolické zdravotnické školy. Milé přivítání od sestřiček, porodních asistentek a ostatních pracovníků nemocnic mě velice překvapilo. Návštěva termálních lázní a následná relaxace byly velmi příjemné. Dále mě moc zaujalo zlepšování zdravotního stavu pacienta v rehabilitační klinice. Tento odborný pobyt beru jako výbornou zkušenost, jsem ráda, že jsem mohla celý pestrý program absolvovat.

Eliška Kačerová, 1.B

Líbilo se mi, že jsme byli stále zaměstnaní a nenudili se ani minutku. A v botanické zahradě v Bonnu bylo krásně, spousta květin a vzácných stromů. Skleníky ale bohužel otevírají až od května.

Marie Musilová, . B

Mě se nejvíc líbilo v termálních lázních, byl to dobrý odpočinek po všech těch dnech, které jsme prožili.

Zaujala mě také zdravotnická škola a hlavně nemocnice, které jsou krásné a hlavně více vybavené než naše. Líbilo se mě úplně všechno, klidně bych jela znovu!

Markéta Bruská, 3. B

Nejvíce se mi líbily termální lázně, byly nádherně vyzdobené. Překvapila mě hezká velká nemocniční kaple. Líbily se mi uličky s obchody v Bonnu a katedrála v Kolíně nad Rýnem. Celý zájezd se povedl, byl dobře organizačně připraven a co bylo ještě skvělé? No přece jídlo!

Denise Feierfeilová, 1. B

Celý program byl dobře uspořádaný a s našimi učitelkami byla zábava a smály se i tomu, jak jsme zpívali v autobuse.

Dominika Jílková, 1. B

Líbilo se mi prostředí, pokoje v hotelu a dokonce i matrace v posteli.

Zuzana Bartáková, 1. B

Líbilo se mi celé Německo a vtipy našich učitelek. Po celém pobytu jsem si uvědomila hodně věcí např. jak snadno se člověk dostane do nemocnice jako pacient.

Kristýna Šnajdrová, 1. Oš

Nejvíce se mi líbilo, jak jsme se šli kouknout na miminka. Také se mi líbilo, jak jsme byli v katolické škole, byli tam na nás milí…

Prováděli nás po skupinkách studenti školy a hezky nám to všechno ukázali. Cestou do Německa jsem obdivovala na WC točící se prkýnka. Na jídle jsem ocenila, že si můžeme vybrat co chceme. Paní učitelky to s námi vydržely a byly na nás hodné.

Markéta Sadloňová, 1 A

Byla jsem ráda, že jsem měla šanci vidět nedonošená miminka. Velmi mě překvapila kaple v nemocnici, bylo to velmi povedené a určitě příjemné pro lidi, co tam chodí. Byla jsem ráda, že jsem si v katolické škole dokázala popovídat se studentkami v angličtině a uvědomovala jsem si, že většinu vět dokáži bez chyb přeložit a v klidu odpovědět. Celkově musím říci, že tento první pobyt se školou se mi velice líbil a jsem ráda, že jsem tu mohla být. Všichni byli velice ochotní a příjemní.

Eva Svobodová, 1.A

Líbila se mi návštěva Domu dějin Německa, zaujala mě avantgardní socha vystavená před budovou.

Kateřina Boková, 4.B

Nejvíc se mi líbilo na Klinice pro ženy, jejich pomůcky k porodu, přestože u nás jsou také.

Jana Magdálková, 1.A

Velmi mě překvapil zdejší systém vzdělávání sester, který je hodně odlišný. Tam navštěvují zdravotnické školy až od 18 let a chodí na praktickou výuku do třísměnného provozu.

Michaela Králová, 1.B

Bylo hezké, jak nám ve zdravotnické škole přiblížili způsob přijímacího řízení. Mají hezky upravená města. Nikde to není jako u nás. A v nemocnici jim to nesmrdí po dezinfekci jako v některých našich zařízeních. Krásné počasí a dobrý kolektiv, to je také velmi důležité!

Lucie Nováková, 1. A

Nejvíce se mě líbila návštěva zdravotnické školy pro nemoci z povolání a pediatrii. Poprvé jsem byla v zahraničí ve škole a hned příjemně překvapená. Studenti měli připravenou prezentaci s ukázkou. Byli velmi přátelští a rádi s námi komunikovali i přesto, že věděli, že jim příliš mnoho nerozumíme. Viděli, že se stydíme. Provedli nás po škole a měli dokonce v ruce česko-německý slovník, abychom si porozuměli. Bylo to příjemné setkání a doufám, že nás brzy přijdou navštívit, abychom se mohli také ukázat.

Michaela Kunertová, 3. B

 

Foto zde

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

 

 

 

 

zpět na přehled odborných a jazykových pobytů

 

 

Novinky

Den otevřených dveří

Střední zdravotnická škola vás srdečně zve na den otevřených dveří. Přijďte v sobotu 11.1.2020 od 9:00 do 12:00. Těšíme se na Vás.

MZ jaro 2020

Přihlášení maturanti, kteří opakuji MZ,  se dostaví pro výpis z přihlášky k maturitní zkoušce v termínu 5.12.2019 – 12.12.2019 na studijní oddělení. Povinné!!!

Maturitní a imatrikulační ples školy

Zveme na 59. maturitní a imatrikulační ples školy 6.1.2019 od 19.00 ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky v předprodejích Ticketmaster a v pokladně Lucerny.

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Od 6.11.2019 je  možné si vyzvednou přihlášky k maturitní zkoušce na jaro 2020, přihláška musí být podána do 2.12.2019.

Sbírková akce "Ponožky na nožky"

Škola opět pořádá sbírkovou akci, tentokrát pro dětský domov Pyšely.

Více v aktualitách


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz