Jazykový kurz v Dublinu

Studenti naší školy se zúčastnili ve dnech 5.9. – 13.9. 2010 jazykového kurzu v irském hlavním městě Dublinu. Tento projekt, nazvaný “ Zdokonalení jazykových kompetencí studentů SZŠ v zahraničí“, byl finančně podpořen MHMP a SRP naší školy, kterým bychom chtěli tímto způsobem poděkovat.

Ke zdokonalení jazykových dovedností našich studentů přispěla nejen výuka angličtiny ve škole, ale i skutečnost, že bydleli v irských rodinách, se kterými trávili večer svůj volný čas.

Moje střípky poznání ze Smaragdového ostrova

Abychom zjistili zpětnou vazbu, zúčastnění studenti napsali pojednání o výjezdu na téma „Moje střípky poznání ze Smaragdového ostrova“. Všem studentům se zájezd moc líbil, o čemž svědčí následující ukázky.

„Počáteční obavy z cesty a zda budeme mít dobrou rodinu ze mne spadly ihned, jakmile jsem uviděla paní Canolly. Pobyt v rodině byl úžasný. Všichni byli tak milí a vstřícní, až se nám tomu nechtělo věřit.

Stejně tak skvělé byly výlety na místa, o kterých jsem dříve neměla ani ponětí. Zaujal mě Newgrange, což je pravěká svatyně, do které svítí slunce pouze jedenkrát za rok, a to v době zimního slunovratu, dále Dublin, který je plný krámků a památek, a také Wiclow Mountains s překrásnými scenériemi.

Bylo fajn vidět, jak žijí lidé jinde ve světě. Celý školní zájezd splnil svůj smysl – dozvěděli jsme se něco nového, obohatili jsme svoji slovní zásobu a ještě si to užili. Byl to vážně skvělý týden ve společnosti bezva lidí."

Kája Petříková

„Do doby kamenné jsme se vrátili návštěvou Newgrange a Irish National Heritage Park. Úžasně na nás zapůsobilo, co vše tehdy lidé dokázali. Viděli jsme různá obydlí, oltáře, svatyně či hroby.

Troufám si také říct, že moje angličtina se díky výuce i celému pobytu hodně zlepšila.

Děkuji za poučný, krásný a zábavný týden.“

Eva Štichová

„Na zájezd do Irska jsem se vážně moc těšila, jelikož jsem jej již od útlého mládí chtěla navštívit. Sice jsem se obávala, že irská krajina a Irové nebudou takoví, jak jsem si je představovala, avšak realita byla mnohem krásnější a lepší než moje představy. Krajina byla překrásná! Všude zeleň a musím uznat, že nádhernější trávníky jsem neviděla ani v těch nejprestižnějších českých časopisech. A Irové? Velice přátelští a milí lidé!“

Kristýna Kyselová

„Po příjezdu do irské rodiny a po první večeři u ní jsem zjistila, že to jsou velice milí a vstřícní lidé. Každé ráno nás čekala vydatná snídaně, u které jsme si vždy krásně popovídali s naší novou „mámou“. Po snídani jsme si vzali balíček na oběd a šli na výuku angličtiny, kterou bych hodnotila opravdu jako výbornou. Učitelé se snažili, abychom všemu rozuměli a mohli reagovat. Abych řekla pravdu, myslím si, že po tomto kurzu jsem se fakt zlepšila.

Po výuce jsme se vydávali za irskými památkami, takže jsem měla možnost toho hodně vidět. Nejvíce mě zaujal výlet na Glendalough (v irštině Velké jezero), což bylo jedno z nejkrásnějších míst, které jsem v životě viděla. Krásná příroda okolo jezer byla opravdu úchvatná. Jednoduše řečeno jsem velice ráda, že jsem měla možnost tuto krásnou zemi navštívit. Doufám, že se tam jednou vrátím, a to nejméně na rok!“

Tolik tedy některé postřehy účastníků jazykového kurzu. Mně zbývá jen studenty pochválit za vzornou kázeň a živý zájem nejen o jazyk, ale i o historii Irska. Navíc touto cestou ráda předávám studentům pochvalu irských učitelů za aktivitu v hodinách angličtiny.

RNDr. Dagmar Kenkušová

Den otevřených dveří

Střední zdravotnická škola vás srdečně zve na den otevřených dveří. Přijďte v sobotu 11.1.2020 od 9:00 do 12:00. Těšíme se na Vás.

MZ jaro 2020

Přihlášení maturanti, kteří opakuji MZ,  se dostaví pro výpis z přihlášky k maturitní zkoušce v termínu 5.12.2019 – 12.12.2019 na studijní oddělení. Povinné!!!

Maturitní a imatrikulační ples školy

Zveme na 59. maturitní a imatrikulační ples školy 6.1.2019 od 19.00 ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky v předprodejích Ticketmaster a v pokladně Lucerny.

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Od 6.11.2019 je  možné si vyzvednou přihlášky k maturitní zkoušce na jaro 2020, přihláška musí být podána do 2.12.2019.

Sbírková akce "Ponožky na nožky"

Škola opět pořádá sbírkovou akci, tentokrát pro dětský domov Pyšely.

Více v aktualitách