Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Odborný pobyt studentů ve Stuttgartu

Vážení rodiče, milí účastníci odborného pobytu ve Stuttgartu, v sobotu 18. dubna vyrazíme na naši pětidenní cestu do SRN. Díky místopředsedkyni SRP paní Haně Dvořáčkové máme k dispozici vlastní autobus Mercedes pro 30 osob, majitele dopravní firmy pana Tomáše Gruse.

 

Organizační náležitosti

Autobus bude přistaven v 7.30 hodin před budovou školy, abychom přesně v 8.00 hodin zvedli kotvy. Před odjezdem odevzdají všichni žáci potvrzení o bezinfekčnosti. Nezletilým podepíší toto prohlášení zákonní zástupci. Předpokládá se, že cesta zabere s přestávkami 8 hodin. Autobus je nový, vybavený televizí a WC, takže je nutno dbát na čistotu a pořádek. Ve Stuttgartu se ubytujeme na adrese: Jugendherberge Stuttgart International, Haussmannstrasse 27, tel.: 0711/664747-0, e-mail: Info@jugendherberge-stuttgart.de.

 

Program zájezdu

Co se týká programu, je kromě odborné problematiky, s níž nás seznámí absolventka naší školy zdravotní sestra paní Zuzana Limburská, zaměstnaná v Katharinenhospital, plánována na neděli i návštěva Muzea Mercedes Benz.

V pondělí nás na Klinikum Stuttgart oficiálně přivítá ředitelka pro ošetřovatelství paní Elisabeth Hückelheim. Budeme mimo jiné seznámeni se stavební aktivitou této nemocnice, největší mezi zdravotnickými zařízeními celé Spolkové republiky Německo. V areálu Katharinenhospital navštívíme pavilón Krční, nosní a oční kliniky. Následně se přesuneme do další části Klinikum Stuttgart, do Nemocnice pro občany (Bürgerhospital), kde se mimo jiné dostaneme na pracoviště pro duševně nemocné/neurologii. V odpoledním programu navštívíme Krankenhaus Bad Cannstatt, která je rovněž součástí Klinikum Stuttgart.

V úterý nás očekává paní Yvonne Veit, vedoucí vzdělávacího centra Klinikum Stuttgart (Bildungszentrum) a ředitelka Zdravotnické školy (Schule für Gesundheit und Krankenpflege), paní Bernadette Branse. Po přednáškách se počítá s diskusí na půdě školy a samozřejmě s prohlídkou obou institucí. Budeme seznámeni i s jejich učebním plánem. Po společném obědě je plánována prezentace naší divadelní scénky, prosíme proto rodiče, aby dohlédli, zda jejich dcera/syn se na svoji krátkou roli připravuje včetně volby kostýmu. Vzhledem k tomu, že je třeba prezentovat se co nejlépe, všichni žáci si povezou čisté zdravotnické uniformy, vlastní či zapůjčené od školy. Rádi bychom v budoucnu uskutečnili i další výměnné pobyty, a proto je třeba přistupovat k naší reprezentaci odpovědně, s kulturou slušného chování, komunikativností a srdečností.

Pro sponzora našeho pobytu PRE a.s. je třeba zajistit dokumentaci celého pobytu, povezeme proto kšiltovky s logem. Bez jejich přispění by se odborný pobyt z finančních důvodů neuskutečnil. Další příspěvek ve výši 40 000,- Kč jde k pokrytí nákladů na autobus od HV Sdružení rodičů a přátel. Tato částka je určena všem těm, kteří mají zaplacen roční příspěvek SRP ve výši 600,- Kč.

 

Z dalších informací uvádíme

Je třeba, aby se všichni účastníci a rodiče seznámili s poučením před odjezdem, v němž se hovoří o zákazu alkoholu a návykových látek včetně kouření, nevzdalování se od skupiny, a nutnosti vzít si s sebou pravidelně užívané léky. Doporučuje se rovněž mobilní telefon. Nocleh v ubytovně pro mládež je se snídaní. Společné stravování bude probíhat v nemocnici a ve městě.

Každý z účastníků, podle toho, jaký je jedlík, by měl být vybaven na cestu tam i zpět potravinami včetně pití, Výše kapesného je na uvážení rodičů. Na pobyt je třeba mít platný pas nebo občanský průkaz. Všichni účastníci musí mít hostelovou kartu, která je za 200,- Kč v nonstop prodeji na Národní třídě 19, jinak nebudou ubytováni. Příjezd ze Stuttgartu je plánován na středu 22.4. v cca 18.00 hodin před budovu školy. Skupina bude kompletně pojištěna u České pojišťovny. Všichni obdrží doklad o pojištění, který musí mít během celého pobytu stále u sebe. Odborný pobyt ve Stuttgartu by měl přinést všem poznání, ale i zábavu, aby čas strávený ve Stuttgartu zůstal příjemnou vzpomínkou. Ve středu 15.4. proběhnou od 17.00 hod. třídní schůzky, prosíme rodiče účastníků pobytu o krátké setkání v jídelně školy v cca 17.30 hodin.

 

Mgr. Eva Vaňurová

 

Foto z pobytu zde

 

zpět na přehled zahraničních pobytů

 

Novinky

Den otevřených dveří

Střední zdravotnická škola vás srdečně zve na den otevřených dveří. Přijďte v sobotu 11.1.2020 od 9:00 do 12:00. Těšíme se na Vás.

MZ jaro 2020

Přihlášení maturanti, kteří opakuji MZ,  se dostaví pro výpis z přihlášky k maturitní zkoušce v termínu 5.12.2019 – 12.12.2019 na studijní oddělení. Povinné!!!

Maturitní a imatrikulační ples školy

Zveme na 59. maturitní a imatrikulační ples školy 6.1.2019 od 19.00 ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky v předprodejích Ticketmaster a v pokladně Lucerny.

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Od 6.11.2019 je  možné si vyzvednou přihlášky k maturitní zkoušce na jaro 2020, přihláška musí být podána do 2.12.2019.

Sbírková akce "Ponožky na nožky"

Škola opět pořádá sbírkovou akci, tentokrát pro dětský domov Pyšely.

Více v aktualitách


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz