Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Odborný pobyt v Dortmundu

Zájezd se líbil a zde jsou již názory samotných účastníků:

V nemocnici v Dortmundu mě nejvíce zaujalo novorozenecké centrum. Miminka mají speciální náramek, který má v sobě zabudovaný elektronický čip. Slouží k tomu, aby se nedaly zaměnit děti. Novorozenci ho mají na nožičce a maminky na ruce. Více než 60% porodů je v domácím prostředí, kam přichází porodní asistentka a event. na vyžádání lékař.

Hodně dojmů mám z církevní zdravotnické školy, kde jsme předvedli divadelní scénku a naše stejnokroje. Nelíbilo se mi, že německé sestry nemají ženské šaty a jsou striktně proti jejich nošení v nemocničním prostředí.

Filip Römer 2.LB

Asi nejsilnější zážitek byla návštěva nemocnice. Jak vypadala zevnitř, to mě uchvátilo. Od té doby, co jsem byl naposled u nás v nemocnici, uplynulo sice hodně vody, ale její vzhled a vybavení byly v podstatně nesrovnatelné. Ale nechci psát jen o nemocnici, pro mě je myslím hodně důležité, že jsem si našel nové přátele a oni vědí, kdo jsem. Nakonec jsem rád, že mě rodiče přemluvili, abych jel.

Pepa Nejezchleba 1. LA

Ze začátku se mě sice nechtělo jet, ale již v autobuse jsem zjistila, že vážně nebudu umírat nudou. Seznámila jsem se se spoustou suprových lidí a máme vážně moc hezké a vtipné zážitky. Jako například hraní divadla a módní přehlídka ve škole. Řekla bych, že němečtí studenti byli vážně nadšení a užaslí a to nejen našim hereckým výkonem, ale i našim oblečením. Starší studentky vůbec nechápaly, že v šatech se u nás normálně pracuje.

Návštěva televizní věže, v rychle se měnícím počasí, na mě udělala silný dojem. Strašně jsme zmokli, foukal studený vítr, ale dokázali jsme si z toho udělat legraci. Myslím, že takto pohodová a fajnová atmosféra, jaká tu panovala, se jen tak slovy popsat nedá…

Kristýna Kyselová 1. LA

Diplomovaný pedagog ošetřovatelství pan Tobias Strippel ze zdravotnické školy v Dortmundu nás celé dva dny věrně provázel. Byl úžasným průvodcem a dokonce nás i učil německá slovíčka. Návštěva nemocnic byla velmi poučná, ale bohužel krátká. Myslím si, že společným úsilím se stal pobyt v Dortmundu krásným.

Eva Jagelková 4.B

Tenhle pobyt byl opravdu výborný, mám z něho plno nových kamarádů a kamarádek a také nová předsevzetí a ponaučení.

Michaela Kunertová 2.B

Pozitiva: učitelský sbor – žádný problém, ba naopak, pokoušely se nám vyhovět ve všem!!! Statek a jídlo nezapomenutelné! Výlety, romantika, jak má být.

Neměla jsem s ničím problém!!!!!

Negativa: Jedině co mě tu hodně štvalo, bylo počasí. A lidi, kteří mě hodně brzy ráno budili.

Další cestu do zahraničí bych prodloužila minimálně na týden až 10 dní.

Katka Bračková 1.C

Měl jsem nejlepší prodloužený víkend v životě. Jeli jsme do Německa na statek ve Schwerte, kousek od Dortmundu. Po cestě jsem se seznámil se spoustou nových lidí, kteří mě padli do oka. Bylo to prostě super!

Ilian Ilyn 1.C

Celý program pobytu byl úžasný, určitě bych opět jela!

Kristýna Šedinová, Veronika Kofránková, Alex Didenko, Světlana Křiváková a Lina Dančuková se těší na další skvělý zájezd…

Veronika Kofránková 1.B

 

Foto zde

Původní pozvánka

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

 

 

 

 

zpět na přehled zahraničních pobytů

 

 

Novinky

Den otevřených dveří

Střední zdravotnická škola vás srdečně zve na den otevřených dveří. Přijďte v sobotu 11.1.2020 od 9:00 do 12:00. Těšíme se na Vás.

MZ jaro 2020

Přihlášení maturanti, kteří opakuji MZ,  se dostaví pro výpis z přihlášky k maturitní zkoušce v termínu 5.12.2019 – 12.12.2019 na studijní oddělení. Povinné!!!

Maturitní a imatrikulační ples školy

Zveme na 59. maturitní a imatrikulační ples školy 6.1.2019 od 19.00 ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky v předprodejích Ticketmaster a v pokladně Lucerny.

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Od 6.11.2019 je  možné si vyzvednou přihlášky k maturitní zkoušce na jaro 2020, přihláška musí být podána do 2.12.2019.

Sbírková akce "Ponožky na nožky"

Škola opět pořádá sbírkovou akci, tentokrát pro dětský domov Pyšely.

Více v aktualitách


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz