Odborný zájezd do Berlína - Spandau

Již podruhé odjeli naši zástupci školy na odborný pobyt do zdravotnické školy (Krankenpflegeschule) a do Nemocnice v lese (Waldkrankenhaus) v Berlíně-Spandau Odborné poznávací cesty se zúčastnili žáci ze všech ročníků školy v celkovém počtu 12 osob.

A tady již je příspěvek Lucie Nové ze IV.B

Po návštěvě Německa v Berlíně-Spandau jsem si uvědomila, že cizí řeč je velmi důležitá, a že člověk se sice rukama dorozumi, ale budou na vás koukat jak na hloupého a omezeného člověka. Hlavní vizitka Německa je pevný řád, přesnost, spolehlivost a modernizace.

Po absolvování praxe v nemocnici Waldkrankenhaus na oddělení akutní geriatrie, jsem se setkala se vstřícností a otevřeností personálu. Sama jsem byla trošku vystrašená, co mě čeká a zda-li jim budu rozumět, ale sestřička mě přivítala s milým představením a hlavně s úsměvem. V ten moment mi bylo jasné, že této sestřičce jde i o něco víc, než jen o samotný ošetřovatelský výkon a že zná neverbální komunikaci se starými lidmi.

Líbila se mi vybavenost tohoto oddělení a hlavně přesný harmonogram práce a to, že každá má podle plánku svůj úsek pacientů a o ty se stará. Při péči o pacienty k tomu používá vozíček, kde má nachystány potřebné věci. Velmi mě překvapilo, jaké teploměry používají a že měří teplotu v uchu. Dále se mi líbilo, jak s pacienty jednají a jakou péči jim mohou nabídnout třeba při snídani. Pacient obdrží jídelní tác s přesným rozpisem jídla, dále se ho ptají, co si dá k pití.Lidé jsou zde podobní, jen si umějí vážit práce a nestydí se za to, jakou práci vykonávají.

Nebudu dělat rozdíly mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německa, každá země má něco, co může nabídnout, čím může ohromit a okouzlit turisty. Česká republika je můj domov a odborná návštěva Berlína byla krásným zážitkem ve 4. ročníku na Střední zdravotnické škole v Ruské. Vážím si toho, že naše škola pořádá tyto zájezdy a děkuji!

Den otevřených dveří

Střední zdravotnická škola vás srdečně zve na den otevřených dveří. Přijďte v sobotu 11.1.2020 od 9:00 do 12:00. Těšíme se na Vás.

MZ jaro 2020

Přihlášení maturanti, kteří opakuji MZ,  se dostaví pro výpis z přihlášky k maturitní zkoušce v termínu 5.12.2019 – 12.12.2019 na studijní oddělení. Povinné!!!

Maturitní a imatrikulační ples školy

Zveme na 59. maturitní a imatrikulační ples školy 6.1.2019 od 19.00 ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky v předprodejích Ticketmaster a v pokladně Lucerny.

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Od 6.11.2019 je  možné si vyzvednou přihlášky k maturitní zkoušce na jaro 2020, přihláška musí být podána do 2.12.2019.

Sbírková akce "Ponožky na nožky"

Škola opět pořádá sbírkovou akci, tentokrát pro dětský domov Pyšely.

Více v aktualitách