Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Odborný zájezd do Berlína - Spandau

Již podruhé odjeli naši zástupci školy na odborný pobyt do zdravotnické školy (Krankenpflegeschule) a do Nemocnice v lese (Waldkrankenhaus) v Berlíně-Spandau Odborné poznávací cesty se zúčastnili žáci ze všech ročníků školy v celkovém počtu 12 osob.

 

A tady již je příspěvek Lucie Nové ze IV.B

Po návštěvě Německa v Berlíně-Spandau jsem si uvědomila, že cizí řeč je velmi důležitá, a že člověk se sice rukama dorozumi, ale budou na vás koukat jak na hloupého a omezeného člověka. Hlavní vizitka Německa je pevný řád, přesnost, spolehlivost a modernizace.

Po absolvování praxe v nemocnici Waldkrankenhaus na oddělení akutní geriatrie, jsem se setkala se vstřícností a otevřeností personálu. Sama jsem byla trošku vystrašená, co mě čeká a zda-li jim budu rozumět, ale sestřička mě přivítala s milým představením a hlavně s úsměvem. V ten moment mi bylo jasné, že této sestřičce jde i o něco víc, než jen o samotný ošetřovatelský výkon a že zná neverbální komunikaci se starými lidmi.

Líbila se mi vybavenost tohoto oddělení a hlavně přesný harmonogram práce a to, že každá má podle plánku svůj úsek pacientů a o ty se stará. Při péči o pacienty k tomu používá vozíček, kde má nachystány potřebné věci. Velmi mě překvapilo, jaké teploměry používají a že měří teplotu v uchu. Dále se mi líbilo, jak s pacienty jednají a jakou péči jim mohou nabídnout třeba při snídani. Pacient obdrží jídelní tác s přesným rozpisem jídla, dále se ho ptají, co si dá k pití.Lidé jsou zde podobní, jen si umějí vážit práce a nestydí se za to, jakou práci vykonávají.

Nebudu dělat rozdíly mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německa, každá země má něco, co může nabídnout, čím může ohromit a okouzlit turisty. Česká republika je můj domov a odborná návštěva Berlína byla krásným zážitkem ve 4. ročníku na Střední zdravotnické škole v Ruské. Vážím si toho, že naše škola pořádá tyto zájezdy a děkuji!

 

Foto zde

 

zpět na přehled zahraničních pobytů

 

Novinky

Den otevřených dveří

Střední zdravotnická škola vás srdečně zve na den otevřených dveří. Přijďte v sobotu 11.1.2020 od 9:00 do 12:00. Těšíme se na Vás.

MZ jaro 2020

Přihlášení maturanti, kteří opakuji MZ,  se dostaví pro výpis z přihlášky k maturitní zkoušce v termínu 5.12.2019 – 12.12.2019 na studijní oddělení. Povinné!!!

Maturitní a imatrikulační ples školy

Zveme na 59. maturitní a imatrikulační ples školy 6.1.2019 od 19.00 ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky v předprodejích Ticketmaster a v pokladně Lucerny.

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Od 6.11.2019 je  možné si vyzvednou přihlášky k maturitní zkoušce na jaro 2020, přihláška musí být podána do 2.12.2019.

Sbírková akce "Ponožky na nožky"

Škola opět pořádá sbírkovou akci, tentokrát pro dětský domov Pyšely.

Více v aktualitách


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz