Klub mladého diváka

Klub mladého diváka působí na naší škole již několikátým rokem. Jedná se o dobrovolnou aktivitu určenou pro studenty se zájmem o kulturu.

Školní rok 2015/2016

Na naší škole působí již několikátým rokem Klub mladého diváka. Jedná se o  dobrovolnou aktivitu určenou pro studenty, kteří se přihlásí a zaplatí členský poplatek 640,-Kč. Za tuto částku jim bude v průběhu školního roku poskytnuto 6 divadelních představení do pražských divadel. Většinou si studenti mohou vybrat na daný měsíc z několika představení. O představeních se studenti mohou v předstihu informovat na informační nástěnce v 1. patře školy, u vyučujících českého jazyka a u dr. Jurčekové, která má KMD na starosti. Také budou informace vyvěšeny na internetových stránkách školy v sekci Klub mladého diváka.

Členství je dobrovolné, studenti chodí do divadla sami a ve večerních hodinách. Většina představení je uvedena v maturitním seznamu četby, kromě estetického zážitku a zábavy se studenti mohou touto formou připravovat k maturitě z českého jazyka a literatury.
Přihlášky a peníze je nutno donést nejpozději do 30. 9. 2015.

Přihláška do Klubu mladého diváka je ke stažení zde nebo osobně u dr. Jurčekové.

Přínosy členství

V průběhu školního roku je členům Klubu mladého diváka - přihlášeným studentům SZŠ - poskytnuto 6 vstupenek na představení v pražských divadlech. Ve většině případů je možný výběr z několika představení. Informace o nich mohou studenti v předstihu získat na informační nástěnce v 1. patře školy, u vyučujících českého jazyka, u dr. Jurčekové, která má KMD na starosti, a také na těchto internetových stránkách.

Členství je dobrovolné, studenti chodí do divadla sami a ve večerních hodinách.

Podmínky členství

Podmínkou je přihlášení a zaplacení členského poplatku ve výši 640 Kč.

Přihláška do Klubu mladého diváka

Přihlášku do Klubu mladého diváka je možné stáhnout zde nebo získat osobně u dr. Jurčekové.

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Volby proběhnou ve dnech  9. a 10. května 2018 v době od 8 – 15 hodin.  Volební lístky s volební urnou budou oba dny přístupny v prostorách přízemí školy před kancelářemi a studijním oddělením.

Navržení kandidáti jsou:

Veronika Kraftová – 2.S

Provazníková Diana – 1.O

Jindřich Šavel – 3.BP

Kristýna Lehnerová - 2.O

Anna Zavřelová – 3.S

Ladislav Antoš – 3.A

K volbám zveme srdečně rodiče nezletilých žáků a zletilé žáky.

Přijímací zkoušky 12.4. a 16.4.2018

Vstup do budovy od 8.00 pouze uchazeči.  Mezi testy nebudou uchazeči pouštěni mimo budovu, pouze pokud si je přijde vyzvednout zákonný zástupce (přibližně 10.05 – 10.40).

Nezapomeňte s sebou občerstvení, ve škole jen minimální možnost zakoupení.

Přibližný konec JPZ 12.10 – 12.55, obor BPČ od 13.00 testy fyzické zdatnosti.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly poslány všem zúčastněným na uvedený mail. Pokud jste výsledky neobdrželi, prosím napište na siklova@szs-ruska.cz

Jarní termín maturitní zkoušky

Výpis z přihlášky k maturitní zkoušce 2018 a podepsání protokolu povinné pro všechny opakující u Mgr. Šiklové (nebo na studijním oddělení)  v termínu 6.12.2017 – 13.12.2017.