Spolupráce s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR

Zahájení spolupráce naší školy s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR se datuje od roku 2006.

Projekty SZŠ a NRZP

Právě v roce 2006 obě instituce zahájily realizaci projektu z Fondů EU Magistrátu hl. m. Prahy v programu JPD3 se zaměřením na vzdělávání pracovníků v sociálních službách. Oba partneři zapojili do výuky své lektory včetně osvědčených externích spolupracovníků.

Další společný projekt se týkal problematiky dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků na pražských středních školách a patřil do vzdělávacích programů OPPA.

Přínosy spolupráce

Oba zmiňované subjekty si po léta vyměňují poznatky v blízkých tématikách, což je prospěšné pro osoby s postižením i pro studenty a pedagogy Střední zdravotnické školy. Národní rada disponuje širokým právním zázemím, má kontakty na média a pobočky po celé České republice. Tyto skutečnosti jsou bonusem pro SZŠ. Současní studenti školy pomáhají i při důležitých aktivitách NRZP.

I v připravovaném operačním programu Praha - pól růstu 2014 - 2020 lze předpokládat další konkrétní spolupráci, a to opět v oblasti vzdělávání.

Smlouva o spolupráci

Oba subjekty se natolik znají, že využití know-how obou stran umocňuje kvalitu společných projektů. Proto byla nově uzavřena smlouva o spolupráci (náhled smlouvy SZŠ a NRZP).

Informativní schůzka pro rodiče žáků přijatých do 1. ročníků

Informativní schůzka pro rodiče žáků přijatých  do 1. ročníků na SZŠ Ruská proběhne ve středu 19. června od 16 hodin.

Protokol o výsledcích společné části MZ

Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky je připraven pro všechny žáky, kteří maturovali na jaře 2019 k vyzvednutí (kdo se nepřihlásil na VPŽ  - vyzvednutí povinné, kdo se přihlásil – vyzvednutí nepovinné).

Přihlášky k podzimním maturitám lze podat již od 12.6.2019, poslední termín je 25.6.2019.

Švýcarsko

Ve dnech 30.9. - 5.10.2019 pořádá naše škola odbornou exkurzi. Více v aktualitách.

Zrušení večerního studia pro rok 2019/2020

V následujícím školním roce 2019/2020 nebude otevřen 1.ročník večerního studia viz. Přijímací řízení