Spolupráce s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR

Zahájení spolupráce naší školy s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR se datuje od roku 2006.

Projekty SZŠ a NRZP

Právě v roce 2006 obě instituce zahájily realizaci projektu z Fondů EU Magistrátu hl. m. Prahy v programu JPD3 se zaměřením na vzdělávání pracovníků v sociálních službách. Oba partneři zapojili do výuky své lektory včetně osvědčených externích spolupracovníků.

Další společný projekt se týkal problematiky dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků na pražských středních školách a patřil do vzdělávacích programů OPPA.

Přínosy spolupráce

Oba zmiňované subjekty si po léta vyměňují poznatky v blízkých tématikách, což je prospěšné pro osoby s postižením i pro studenty a pedagogy Střední zdravotnické školy. Národní rada disponuje širokým právním zázemím, má kontakty na média a pobočky po celé České republice. Tyto skutečnosti jsou bonusem pro SZŠ. Současní studenti školy pomáhají i při důležitých aktivitách NRZP.

I v připravovaném operačním programu Praha - pól růstu 2014 - 2020 lze předpokládat další konkrétní spolupráci, a to opět v oblasti vzdělávání.

Smlouva o spolupráci

Oba subjekty se natolik znají, že využití know-how obou stran umocňuje kvalitu společných projektů. Proto byla nově uzavřena smlouva o spolupráci (náhled smlouvy SZŠ a NRZP).

Prohlášení vedení školy ke vzdělávacímu zájezdu do Anglie ve dnech 17. - 23. 9. 2017

Vážení rodiče,vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci v Londýně jsme se dohodli s CK Royal, že dojde ke změně programu v našem zájezdu. Tato změna se bude týkat posledního dne pobytu ve Velké Británii. Návštěvu Londýna jsme se z bezpečnostních důvodů rozhodli zaměnit za prohlídku lázeňského města Bath. Jih Velké Británie, kde se náš výjezd uskuteční,  se jeví v současné době jako bezpečný.

Ministerstvo zahraničních věcí nevydalo zákaz cestování do této oblasti, zájezd se tedy s výše uvedenou změnou uskuteční. Nepřetržitě sledujeme informace MZV. V případě dalších dotazů mě můžete kontaktovat na tel. čísle 603 310 056 .

PhDr. Ivanka Kohoutová, Ph.D. , ředitelka školy

Bazar učebnic

V pondělí 18. září 2017 proběhne v budově školy bazar učebnic, 14 – 17 hodin.

Ústní maturity všech oborů se konají 11.9.2017, došlo k posunu časů. Rozpis na nástěnce školy nebo informace od 5.9. u Mgr. Šiklové.

Termíny OZ, ZNT a RZ v září 2017

V záložce Aktuality naleznete přehled termínů opravných zkoušek, rozdílových zkoušek a zkoušek v náhradním termínu v září 2017.

Výsledky 2. a 3. kola přijímacího řízení

Výsledky 2. kola  a průběžné výsledky 3. kola přijímacího řízení naleznete v záložce Přijímací řízení - Výsledky přijímacího řízení.