Spolupráce s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR

Zahájení spolupráce naší školy s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR se datuje od roku 2006.

Projekty SZŠ a NRZP

Právě v roce 2006 obě instituce zahájily realizaci projektu z Fondů EU Magistrátu hl. m. Prahy v programu JPD3 se zaměřením na vzdělávání pracovníků v sociálních službách. Oba partneři zapojili do výuky své lektory včetně osvědčených externích spolupracovníků.

Další společný projekt se týkal problematiky dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků na pražských středních školách a patřil do vzdělávacích programů OPPA.

Přínosy spolupráce

Oba zmiňované subjekty si po léta vyměňují poznatky v blízkých tématikách, což je prospěšné pro osoby s postižením i pro studenty a pedagogy Střední zdravotnické školy. Národní rada disponuje širokým právním zázemím, má kontakty na média a pobočky po celé České republice. Tyto skutečnosti jsou bonusem pro SZŠ. Současní studenti školy pomáhají i při důležitých aktivitách NRZP.

I v připravovaném operačním programu Praha - pól růstu 2014 - 2020 lze předpokládat další konkrétní spolupráci, a to opět v oblasti vzdělávání.

Smlouva o spolupráci

Oba subjekty se natolik znají, že využití know-how obou stran umocňuje kvalitu společných projektů. Proto byla nově uzavřena smlouva o spolupráci (náhled smlouvy SZŠ a NRZP).

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.