Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Rozhovor

Petr Polák

Zdravotnické lyceum


Ve  školním roce 2013/2014 maturuje a jeho studijní výsledky patří k nejlepším na celé škole. Je vítězem celostátního kola v  soutěži psychologie, která se uskutečnila v roce 2013 v Jihlavě. Prvnímu místu předcházelo druhé místo ve školní  soutěži a vítězství v krajském kole.

Proč se rozhodl pro naši školu umístěnou v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady?

 „Vybral jsem si odbornou školu se zaměřením na zdravotnictví, protože jsem nechtěl  jít na gymnázium a získat jen všeobecné znalosti. Uvažoval jsem, co bude prospěšné pro mé další studium. Navštívil jsem např. Gymnázium Botičská na Praze 2 se zaměřením na přírodopis, ale  tam na mě dýchla atmosféra velmi staré, nijak hezké budovy. Na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole 5. května na Praze 4 jsem se cítil ztracený v její rozlehlé budově. SZŠ  Ruskou  jsem zvolil kvůli přátelskému prostředí a příjemným pedagogům, kteří na mě zapůsobili v roce 2009 při Dnu otevřených dveří. A moje vize do  budoucna, po maturitě? Rád bych na medicínu, specializaci oční lékařství. Když  neuspěji na medicíně, nastoupil bych na Pedagogickou fakultu UK, obor biologie či dějepis. Především u oboru biologie bych mohl uplatnit znalosti, které  získávám na naší škole.“

Co říkáte na čerstvě inovující se webové stránky školy?

„Oceňuji  styl zpracování webu, není to statické, je  živé a líbí se mi ta  jednoduchost v orientaci. Zároveň musím pochválit  kvalitní zpracování  například rozvrhů a suplování, zpravidla se okamžitě  dozvím, co na druhý den potřebuji. Velice vítám, že se aktuální články  objevují dostatečně rychle po uskutečnění dané události“.

 

zpět na předchozí stránku

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz