Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Rozhovor

Maria - Anna Matyásková

3. A, Zdravotnický asistent

 

Od svých 13 let se věnuje závodně kolečkovému rychlobruslení.

„Měla jsem jisté zpoždění oproti těm, kteří začínali v útlém věku. Jde o časově hodně náročný sport. Abych mohla každodenně trénovat, mám individuální studijní plán. Díky tomu se mohu účastnit závodů a tréninkových soustředění doma i v zahraničí. Jsem členkou Bruslařského závodního klubu Praha (BZK Praha).

Závodím jednak ve štafetách v kategorii sprint na 200, 500 a 1500m a potom v jednotlivcích, což je půlmaraton, maratón nebo 10 km dráha. Závodí se na silnicích, které jsou po dobu závodu uzavřeny. V Praze  je to Rohanské náměstí, Světový pohár se jezdí v Ostravě - Porubě a v zahraničí je to Německo, Rakousko, Polsko, Itálie…

U nás to zatím není tak rozšířený sport jako jinde v Evropě. Sezóna začíná v březnu a končí v červenci. Závodní kolečková brusle má 4 kolečka, jedno o průměru 11 cm, a to již dokáže vyvinout pěkně velkou rychlost.

Můj trenér je specialista na bruslení na ledě, ale současně i na kolečkové bruslení. Rychlodráhu máme v Benátkách nad Jizerou, kde velmi často trénuji. Jinak trénuji v Praze na Strahově. Na ledě nezávodím, pouze trénuji, mám to jako zimní přípravu. Trénuji každý den, při tréninku běháme, skáčeme, imitujeme bruslení a hodně posilujeme. Tenhle sport mě hodně baví. Letos, v roce 2014, zahajuji sezónu Mistrovstvím republiky, která se koná v březnu v Nymburce.

V Praze bydlím na internátě a doma jsem v Mladé Boleslavi. Hodně kamarádů mám v zahraničí a dorozumíváme se anglicky, z angličtiny budu také maturovat. Dělám všechno proto, abych školu zvládala a úspěšně odmaturovala.“

 

zpět na předchozí stránku

 

Novinky

Provoz školy o prázdninách

Po  dobu školních prázdnin v době od 4. 7. – 24. 8. 2018 bude budova školy uzavřena.

V případě nutnosti je možno v době od 8.00 do 13.00 hodin si telefonicky domluvit návštěvu v sekretariátu nebo na studijním oddělení (tel: 733 7660 254, 246 090 802). Vstup z ulice Ruská bude uzamčen. 

Podzimní maturity

Vyzvednutí výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce již od 28. 6. 2018 do 4. 7. 2018 u Mgr. Šiklové nebo na studijním oddělení.

Informace pro budoucí žáky 1. ročníků o Adaptačním kurzu

Informace o Adaptačním kurzu naleznete v záložce Přijímací řízení - Informace pro školní rok.

Protokoly o výsledcích společné části MZ

Pro žáky, kteří konali jakoukoliv část společné části maturitní zkoušky, jsou připraveny k vyzvednutí protokoly o výsledcích (studijní oddělení, Mgr. Šiklová). Netýká se žáků, kteří se zaregistrovali na Výsledkovém portálu žáka.

Termíny ZNT

Termíny opravných zkoušek a zkoušek v náhradním termínu (ZNT) naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz