Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Rozhovor

Maria - Anna Matyásková

3. A, Zdravotnický asistent

 

Od svých 13 let se věnuje závodně kolečkovému rychlobruslení.

„Měla jsem jisté zpoždění oproti těm, kteří začínali v útlém věku. Jde o časově hodně náročný sport. Abych mohla každodenně trénovat, mám individuální studijní plán. Díky tomu se mohu účastnit závodů a tréninkových soustředění doma i v zahraničí. Jsem členkou Bruslařského závodního klubu Praha (BZK Praha).

Závodím jednak ve štafetách v kategorii sprint na 200, 500 a 1500m a potom v jednotlivcích, což je půlmaraton, maratón nebo 10 km dráha. Závodí se na silnicích, které jsou po dobu závodu uzavřeny. V Praze  je to Rohanské náměstí, Světový pohár se jezdí v Ostravě - Porubě a v zahraničí je to Německo, Rakousko, Polsko, Itálie…

U nás to zatím není tak rozšířený sport jako jinde v Evropě. Sezóna začíná v březnu a končí v červenci. Závodní kolečková brusle má 4 kolečka, jedno o průměru 11 cm, a to již dokáže vyvinout pěkně velkou rychlost.

Můj trenér je specialista na bruslení na ledě, ale současně i na kolečkové bruslení. Rychlodráhu máme v Benátkách nad Jizerou, kde velmi často trénuji. Jinak trénuji v Praze na Strahově. Na ledě nezávodím, pouze trénuji, mám to jako zimní přípravu. Trénuji každý den, při tréninku běháme, skáčeme, imitujeme bruslení a hodně posilujeme. Tenhle sport mě hodně baví. Letos, v roce 2014, zahajuji sezónu Mistrovstvím republiky, která se koná v březnu v Nymburce.

V Praze bydlím na internátě a doma jsem v Mladé Boleslavi. Hodně kamarádů mám v zahraničí a dorozumíváme se anglicky, z angličtiny budu také maturovat. Dělám všechno proto, abych školu zvládala a úspěšně odmaturovala.“

 

zpět na předchozí stránku

 

Novinky

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Provoz školy o jarních prázdninách

V týdnu od 18. 2. do 22. 2. 2019 mají žáci SZŠ Ruská jarní prázdniny. Studijní oddělení bude každý pracovní den otevřeno od 9.00 do 14.30 hodin (příjem přihlášek ke studiu a podávání informací).

Pátek 1. února 2019

V pátek 1. února 2019 je budova školy uzavřená, jsou pololetní prázdniny.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz