Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Rozhovor

Jiřina Geyerová

3. LA. Zdravotnické lyceum

 

Od malička se upínala k tématu zdravotnictví, líbily se jí doktorky, zdravotní sestřičky, injekční stříkačky a navíc vlastní zkušenosti z pobytu v nemocnici. A tak bylo o budoucím povolání rozhodnuto. Navštěvuje Zdravotnické lyceum a touží být zdravotní sestrou.

Jiřina má ale velké celoživotní hobby, je to vrcholové krasobruslení.

„Od svých 4 let jsem navštěvovala kurzy bruslení. Babička se mnou chodila na tréninky a v 6 letech jsem začala závodit. Nejlepší výsledek jsem měla tehdy ve Vídni a to třetí místo. Na domácí půdě se umísťuji většinou do 3. místa. V deseti letech mě vzali do tanečních párů s ruským bruslařem včetně ruských trenérů. S tanečním partnerem jsme absolvovali také dvouměsíční soustřední v Obersdorfu a závody v Dortmundu, kde jsme se dobře umístili. Ale nároky trenérů  byly pro mě nepřekonatelné, a tak jsem se po dvou letech vrátila k sólovému bruslení v kategorii žákyň. Již několik let trénuji ve Vršovicích na zimním stadionu Hasa se svým trenérem a jsem velice spokojená.

Od roku 2010 absolvuji prověrky, tedy testy výkonnosti a mám k tomuto účelu vlastní více než 3 minutový program. Když závodník při prověrkách uspěje, tedy v počtu skoků, piruet a krocích, může vyjet na závody do zahraničí. Zvládla jsem trenérskou třídu a mám licenci C, což znamená, že mohu trénovat děti a to také dělám. V roce 2013 jsem účinkovala v českých městech a představila se krátkým programem a volnou jízdou a v roce 2014 pojedu opět na Mistrovství ČR, tentokrát do Třince.“

 

zpět na předchozí stránku

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz