Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Rozhovor

Gabriela Kodetová

3. LA. Zdravotnické lyceum

 

Návštěva na Dnech otevřených dveří v roce 2010 ji oslovila tak, že se rozhodla pro Střední zdravotnickou školu v Ruské. Příjemné prostředí a rodinná atmosféra jsou důležité pro několikaleté studium.

„Navštěvuji Zdravotnické lyceum a nejvíce mě baví biologie a chemie, které mě zaujaly již na 2. stupni ZŠ. Po maturitě bych ráda šla dál a věnovala se dětem, ať již jako dětská lékařka nebo dětská sestra. Mým koníčkem je tanec. Začínala jsem v deseti letech v tanečním klubu Maestro na Pankráci a hned s latinsko-americkými tanci. Po třech letech jsem přešla do klubu STK Praha za novým partnerem.

Závodně se věnuji tanci od svých 12 let a získala jsem nejvyšší mezinárodní třídu, což mě opravňuje k účasti na závodech v zahraničí. V únoru 2014 absolvuji i Mistrovství republiky ČR v Ostravě v kategorii do 21 let. Nebude to nic snadného, protože budu v konkurenci s cca 50 tanečními páry. Kostým mám již připravený, ale ještě jsem se nerozhodla, ve kterém vystoupím. Mohu volit mezi více barvami, látkami, střihy. Jeden kostým je  např. laděný do žluta - body ze žluté síťoviny pošité barevnými kamínky a k tomu sukně ze žluté krajky oblemované peřím v téže barvě, nebo se rozhodnu pro zelené body z lycry, opět pošité kamínky a přes celé je ušita černá síťovina. Každý ví, že latinsko-americké tance se musí umět zatančit, ale v té trošce látky je nutné i efektně vypadat.“

 

zpět na předchozí stránku

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz