Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Stážisté z Turecka ve škole

Naše škola se v lednu tohoto roku stala hostitelskou organizací v rámci programu Erasmus+ pro dvě skupiny tureckých učitelů základních a středních škol, kterým zajišťovala odborný program.

Tématem jednoho z kurzů bylo Záškoláctví a absence, druhý kurz byl věnován Specifickým poruchám učení a chování a poruchám pozornosti.

Oba kurzy byly dvoutýdenní, v jejich průběhu byli turečtí učitelé informováni o tom, jak se naše škola věnuje studentům s různými poruchami a jak se snaží o zvýšení jejich retence.

V rámci co největšího zapojení studentů s rizikovým chováním i se specifickými poruchami do výchovně vzdělávacího procesu, jsme turecké učitele informovali o výhodách kooperativního učení ve výuce.

Některé metody kooperativního učení si vyzkoušeli „na vlastní kůži“. Při hodnocení celého kurzu uvedli, že získané vědomosti a dovednosti budou používat při své výuce. Tak jim přejeme, aby s nimi měli u svých studentů úspěch.

Jsme rádi, že můžeme tímto způsobem předávat poznatky, které jsme sami získali v zahraničí. V loňském roce se zúčastnily čtyři učitelky naší školy semináře, zaměřeného na kooperativní učení v islandském městečku Borgarnes, a to taky v rámci programu Erasmus+. 

 

RNDr. Dagmar Kenkušová + Mgr. Pavla Hřebíková

Foto z hodiny kooperativního učení zde.

 

zpět

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz