Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

20. jubilejní ročník Schola Pragensis 2015 (26. - 28.11. 2015)

Na 150 vystavovatelů z pražských  středních odborných škol, gymnázií a odborných učilišť zaplnilo Kongresové centrum Praha na Vyšehradě. Již po několikáté nám byl přidělen stánek s číslem 327, který patří s plochou 40 m2 k pěti největším.  Vkusně a přitom smysluplně zařídit daný prostor je pracné a chce to nápaditost. Je třeba upoutat, ukázat a vysvětlit, co škola nabízí.

Své kouzlo měl i připravený stále běžící  program na prezentačním stánku, kdy se střídali žáci všech studijních oborů. Budoucí ortopédi prezentovali výrobu sádrových odlitků, zdravotní asistenti aplikaci injekcí a měření tlaku, sociální pracovníci aktivizační techniky pro seniory. K oboru Bezpečnostně právní činnost  patřily ukázky sebeobrany a bojových sportů, pády i boj se zbraní. Nezapomnělo se ani na zdravotní cvičení, zde se představili žáci Zdravotnického lycea. Byla tu sestava „zdravá záda,“ cvičení s míči, prenatální vývoj s modely plodu, resuscitace u dětí a dospělých, módní přehlídka zdravotních uniforem, aktivizační techniky pro děti, ukázka polohování nemocného. Důležitou pomůckou je pro obor Bezpečnostně právní činnost „drogový kufřík,“ dále byly k prohlídce oxymetry, tonometry, vojenská brašna, kostra člověka, ortézy a protézy, míče na cvičení, dětská postýlka, zdravotní brašna první pomoci, model břicha a další.


Program lákal kolemjdoucí a to bylo také naším cílem. Představení širokého spektra studijních oborů podpořily i tiskové materiály. Nasazení hlavního přípravného týmu bylo nadstandardní a s odezvou prezentace školy byla maximální spokojenost. A to se také ukázalo na návštěvnosti Dne otevřených dveří. Hned v den otevření, 2.12. 2015, přišlo na 200 zájemců, dětí a rodičů z široké pražské veřejnosti. Kapacita školy je 700 žáků a to je již opravdu nezanedbatelná velikost v kontextu pražského středního odborného vzdělávání.


Mgr. Eva Vaňurová

foto

zpět

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz