Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Zájezd do Londýna a okolí

Ve dnech 3. 9 – 10. 9. 2015 se zúčastnilo 29 studentek a jeden student zájezdu do Londýna a okolí s výukou angličtiny. Zájezd organizovala CK Royal a byl podpořen grantem MHMP.

Jako každý rok byli studenti ubytováni po dvou až po třech v anglických rodinách, tentokrát v Londýnské čtvrti Bexleyheath. Pondělní a úterní dopoledne strávili v učebnách komunitního centra, kde se zdokonalovali v mluvené angličtině, hlavním tématem bylo tentokrát slavení Vánoc a Velikonoc v Británii.

Program zájezdu byl i letos velice atraktivní. Začal prohlídkou centra Londýna a návštěvou Parlamentu a také jednoho z největších muzeí na světě – British Museum. Jeden den byl věnován výletu do oblasti Midlands, kde studenti navštívili Blenheim Palace – rodiště Winstona Churchilla – honosné venkovské sídlo s rozsáhlými zahradami, a dále univerzitní město Oxford.

Další celodenní výlet byl na jižní pobřeží Anglie do přímořského Brightonu s nejstarším podmořským akváriem Sea Life Center, a také na známé křídové útesy Beachy Head a Seven Sisters.

Jedno odpoledne bylo věnováno návštěvě tří muzeí (Science Museum, Natural History Museum a Victoria and Albert Museum),  která se nacházejí v Londýnské čtvrti Chelsea.

Naprostým vrcholem zájezdu byla pro mnohé návštěva filmových ateliérů Warner Bross ve Watfordu, kde vznikaly filmy o Harry Potterovi. Studenti se mohli projít mezi autentickými kulisami a zblízka si prohlédnout a vyfotografovat mnoho rekvizit, které důvěrně znají z oblíbených filmů.

Závěrečný den patřil zejména prohlídce mrakodrapu Shard – druhé nejvyšší budovy v Evropě.

Během zájezdu studenti soutěžili o věcné ceny v kvízu ze znalostí Londýna a Velké Británie.

Ing. Petr Hořejš

foto

zpět

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz