Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Preventivní vlak BEZPEČNÉ ŽELEZNICE

Ve čtvrtek 24. Září 2015 se studenti bezpečnostně právního oboru naší školy zúčastnili velmi zajímavého projektu Českých drah, jehož úplný název zní PREVENTIVNÍ VLAK BEZPEČNÉ ŽELEZNICE.  Statistiky, pokud se týká železničních neštěstí, hovoří jednoznačně o tom, že nejohroženější skupinou jsou dospívající a mladí lidé ve věku od 14 do 19 let. Právě těm je tento projekt určen.  Program této preventivní akce se skládá ze tří částí a trvá přibližně dvě hodiny.

Studenti nejprve zhlédli hraný film s případným názvem „TO NEDÁŠ!“, který na příkladech typických a stále se opakujících železničních neštěstí varoval diváky před podobnými situacemi.  Možná se mnozí přítomní zamysleli nad tím, kolikrát se v podobné situaci ocitli nebo k ní měli blízko, a jaké měli štěstí, že se zrovna nic nestalo. Emotivnost a působivost filmu nebyla docílena, jak by se dalo předpokládat, naturalistickými záběry obětí nehod, ale hluboce lidským svědectvím aktérů jednotlivých příběhů. Promluvy postav byly přepisy autentických výpovědí obětí a svědků skutečných událostí, což jednoznačně přispělo k síle a působivosti tohoto filmového snímku.

V další části programu se studenti seznámili s prací a technikou hasičů SŽDC ,tedy drážních hasičů, kteří jsou k železničním nehodám povoláváni jako první a mají tedy s podobnými situacemi největší zkušenosti. Studenti si mohli vyzkoušet výzbroj a výstroj hasičů a prohlédnout si hasičský vůz. Byli také seznámeni s možností studia pro tuto specializaci, s podmínkami přijetí a pozdějším uplatněním v praxi.  Výklad byl prokládán zajímavými popisy výjezdů ke konkrétním železničním neštěstím.

Poslední část projektu se uskutečnila v konferenčním voze vlaku, kde vyšetřovatelé železničních nehod, tedy zástupci Správy železniční dopravní cesty a Policie ČR, seznámili naše studenty s konkrétními mimořádnými událostmi, které ilustrovali fotografiemi a videofilmy. Živá diskuse, která následovala, byla dokladem toho, že naše studenty celý projekt zaujal a že návštěva Preventivního vlaku měla smysl.   

Mgr. Ivan Krejčí

Foto - Žák 2. ročníku Roman Blaha, v těžké zásahové uniformě, právě zjišťuje, jak je nelehké odnést spolužáka pouhých několik málo metrů

zpět

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz