Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Společně do kina

19.12.2014

Před vánočními svátky jsme se vypravili do kina za věhlasným britsko-francouzským filmem Železná lady.

 

Americkou herečku Meryl Streepovou ocenil prezident Barack Obama vysokým civilním vyznamenáním,  Medailí svobody. Stalo se tak i ve spojitosti s jejím hereckým výkonem v roli premiérky Margaret Thatcherové ve filmu Železná lady. Při té příležitosti řekl mimo jiné: „Oslavujeme lidi, kteří učinili Ameriku silnější, moudřejší, lidštější a krásnější. Meryl Streepová má tak nesmírný talent, že nemá sobě rovné.“ Ocenil její dílo, které posiluje pochopení mezi lidmi.

Za věhlasným britsko-francouzským filmem Železná lady jsme se vypravili před vánočními svátky dne 17.12. 2014 do multikina Premiere Cinemas, Praha Hostivař.

Takřka 2 hodinový film byl výpovědí o Margaret Thatcherové, která byla premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska plných 11 let. Sama mezi muži, již tato skutečnost svědčí o její nelehké pozici a železné vůli. Její mládí, střední věk a stáří se nám střídalo před očima a Meryl Streepová to zvládla dokonale. Nastudovala si její chůzi, gestikulaci, způsob oblékání, zkrátka každý detail této osobnosti.

Věrnost filmu se skutečností je strhující a dává nám prostor k zamyšlení. Je dobře, že všichni žáci školy se s ním seznámili v anglickém originálu s českými titulky.

 

Mgr. Eva Vaňurová

 

 

 

zpět

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz