Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Pozdrav z Norska č. 2

5. 10. 2014

Nejčerstvější zprávy ze stáže v Norsku

 

Pátek, 3. 10. 2014

Hned ráno nás přijala zástupkyně ředitele Medical College a díky ní jsme se seznámily s celým komplexem a učebními programy. Následně proběhl dvouhodinový workshop na téma ergonomie. Žákyně si mohly vše vyzkoušet i prakticky. A tak se dívky mnohému naučily, jak teoreticky, tak prakticky, a už se objevily první snímky z workshopu v jejich prezentacích.

Následoval oběd a poté jsme si prohlédly operační centrum záchranného systému, ze kterého je řízen provoz pozemních i lodních ambulancí a záchranářských vrtulníků v oblasti Sogn og Fjordane. Vedoucí střediska nás seznámila s pracovní náplní jednotlivých zaměstnanců, kteří konali službu a z připravené prezentace jsme se dozvěděli, jak celý záchranný systém funguje.

No a to nejzajímavější následovalo ihned poté. Zavedli nás do hangáru, ve kterém jsme si mohly prohlédnout záchranářský vrtulník. Lékař, který byl ve službě, se nám plně věnoval a ochotně zodpovídal naše dotazy, které se týkaly jeho práce, vzdělání a praktických zkušeností.

Rovněž došlo na prohlídku vozidel zdravotnické záchranné služby, která se podobají našim.

Odpoledne se žákyně zúčastnily přednášky o etice v práci zdravotníků, kterou vedl vyučující z Medical College. Na závěr přednášky měly stážistky ve skupinkách vyřešit různé situace tak, aby byly v souladu s etickými pravidly. Pak následovala diskuse.

Celý den byl sice hodně náročný, ale velmi přínosný.  A teď to hlavní - žákyně si uvědomují, jak cenné a obohacující vědomosti získávají a jsou rády, že se mohou programu zúčastnit.

Z pedagogického hlediska nezapomínáme na kontrolu a jsme ve stálém kontaktu se všemi pracovišti stážistek, pořizujeme fotodokumentaci a hovoříme se staničními sestrami, které je vedou.

Slyšet slova chvály na naše žákyně je příjemné. Dívky jsou pracovité, chtějí se učit nové věci a stále se ptají na odbornou problematiku.

 

Neděle, 5. 10. 2014

Naše malá skupina stážistů se zúčastnila pracovní schůzky s managementem Denního stacionáře ve Forde, kam polovina stážistek dochází na praxi. Jedná se o instituci, kam přicházejí senioři, kteří mají zájem o organizovaný program.  Navíc si i vaří a připravují pro sebe společný oběd. Naše děvčata zjistí určitě vše podrobně.

Zbývající studentky zahajují praxi výjezdy za klienty domácí péče ve Forde a jeho okolí. Pracují ve dvojici s norskou ošetřovatelkou. Obě skupiny se vymění, aby si vyzkoušely všechny všechno.

Z jednání s managementem Denního stacionáře vyplynulo, že takováto instituce u nás není, tak si myslíme, že práce v ní bude přínosem pro všechny studentky (proto to střídání).

Co se týká mimopracovního programu:

Zajely jsme s děvčaty do přímořského městečka Floro, kde jsme viděly křest lodě Atlantic Fjord. Byla to úplná náhoda, čekaly jsme, až se nalodíme na tu naši výletní a mezitím proběhl celý ceremoniál včetně krátkého proslovu a rozbíjení lahve šampaňského. (Jaká škoda!)

Pak jsme vyrazily na dvouhodinovou plavbu po ostrůvcích. Moc jsme si všechny užily panenské přírody a úžasných přímořských scenérií. Odtud jsou také zaslané fotografie. Žákyně byly nadšené a zároveň si uvědomovaly, že tento výlet byl opravdu unikátní.

Abychom upevňovaly nejen ducha, ale i tělo, naplánovaly jsme výstup na místní vrchol, odkud jsou krásné výhledy na Fordefjord. Ale zatím stále prší, tak nevíme, jestli se počasí umoudří.

Jinak jsme všechny zdravotně v pořádku, bezvadný jednolitý tým, který táhne za jeden provaz a to je, tak daleko od domova, skvělé a žádoucí.

 

RNDr. Dagmar Kenkušová

 

 

další fotografie

 

zpět

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz