Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Na škole se setkává více národností

19.9.2014

Kongo je země, kde se narodili její rodiče. Řeč je o žákyni 1. ročníku oboru Sociální činnost na naší škole. V zemi svých předků ještě nebyla, ale prý k tomu dojde! Zatím zná dobře Ostravu, kde se narodila a Prahu, kde poslední 4 roky žije. Jmenuje se Christiane Mulenda.

 

Hned v úvodu našeho rozhovoru se ptám, zda se někdy setkala s diskriminací?

„Nikoliv, pouze kam přijdu, kde se objevím, tak se na mě podívají všechny oči a jsem středem pozornosti. Ale protože je to stále, tak jsem si zvykla a nevadí mi to.

Velmi dlouho jsem vybírala, kam po základní škole, až přišel nápad mé maminky jít do zdravotnictví. Čas vše ukáže, ale po maturitě bych ještě chtěla ve studiích pokračovat. Zaujal mě obor Ortoticko-protetický technik, jenže ten se otvírá až od září 2015. Ráda na něho přestoupím“.

A co byste nám řekla o své rodině?

„Mám 2 mladší sestry Esther a Gradi, které jsou ještě na základní škole. Maminka pracuje v sociálních službách. Od narození s námi hovoří francouzsky a tak je to moje mateřština. Tatínek je tlumočník angličtiny, francouzštiny a jazyku Konga, zvaného lingala.

Celé rodině je společná hudba, zpěv a tanec. Od 6 let chodím do Základní umělecké školy. Kromě zpěvu hraji na klavír, Esther na housle a klavír a Gradi na kytaru. Tatínek je zaměřen na bubny a maminka na zpěv. Dohromady jsme taková rodinná kapela, která občas vystoupí na charitativních akcích. A doma si to užíváme!

Co se stravy týká, neopustili jsme africkou kuchyni, i když občas je i česká. Vaříme rýži s mnoha druhy omáček, banány kupujeme přes internet a upravujeme na řadu způsobů. Některá jídla jíme tradičně rukama jako například maniok (základem jsou brambory) nebo fufu (mouka s vodou a dalšími přísadami). Jako rodina žijeme spokojeně a školou jsem nadšená, ať co do jejího vybavení, nebo vztahy se spolužáky".


Připravila Mgr. Eva Vaňurová

 

Na škole se setkává více národností

 

další foto

 

zpět

 

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz