Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Zpráva o jazykovém pobytu ve Velké Británii a Severním Irsku

17. 9. 2014

Ve dnech 6. – 14. září se studenti a studentky SZŠ Ruská zúčastnili zájezdu do Velké Británie a Severního Irska spojeného s výukou angličtiny.

 

První den pobytu byl věnován Londýnu, který nás přivítal překrásným pozdně letním počasím, které vydrželo až do posledního dne zájezdu. Večer jsme se nalodili na trajekt a po pětihodinové cestě přistáli v irském Rosslare. Dále nás čekal celý den v hlavním městě Irské republiky Dublinu. Prohlédli jsme si historické centrum města včetně katedrály, hradu (Dublin Castle), odpoledne jsme měli rezervované na návštěvu pivovaru Guiness. Navečer jsme se po menších zmatcích s místními organizátory ubytovali v irských rodinách.

V dalších dnech docházeli studenti do školy, kde pracovali nad tématem slavení svátků v obou zemích. Nejvíce času věnovali rozdílům v oslavách Vánoc a Velikonoc. Úkolem každého studenta bylo vytvořit prezentaci k tomuto tématu a vystoupit s ní na hodině anglického jazyka ve vlastní třídě.

V odpoledních hodinách jsme věnovali výletům – např. jsme viděli vodopády Powerscourt a také malebné Údolí dvou jezer – v irštině Glendalough. Angličtině se věnovali studenti i večer, kdy konverzovali s hostitelskou rodinou.

Součástí zájezdu byl také výlet do Severního Irska. Projížděli jsme malebnou krajinou podél mořských útesů, v městečku Bushmills jsme si prohlédli palírnu světoznámé whiskey. Poté jsme se prošli po Obrově chodníku, což je přírodní útvar tvořený čedičovými sloupy, vyzkoušeli jsme si odvahu na zavěšeném provazovém mostu Carrick-a-Rede, spojujícím stejnojmenný ostrov s irskou pevninou. Dále jsme pokračovali do hlavního města Belfastu, kde bylo hlavní atrakci zcela nové muzeum Titaniku. Po prohlídce města jsme přepluli trajektem do anglického Liverpoolu, kde jsme si prohlédli Beatles Story Museum, které vzniklo na místě starých doků, stejně jako celá řada moderních budov s nákupními pasážemi a atrakcemi.

Pak už nás čekala jen dlouhá a únavná cesta domů, pro některé snad zpestřená jízdou tunelem hluboko pod mořským dnem kanálu La Manche. Během cesty studenti soutěžili formou kvízových otázek ve znalostech míst, které jsme navštívili. Nejlépe si vedly Anna Šulcová (4.LB) a Petra Kozová (3.B), následované Martinou Moravcovou a Terezou Hlásnou (4.LA). Většina soutěžících získala pěkné ceny.

Zájezd hodnotili všichni účastníci jako velice zdařilý. Přispělo k tomu samozřejmě dokonalé počasí, ale i skvěle vybraný a pečlivě připravený program. Viděli jsme opravdu nejkrásnější místa země, jejímuž jazyku se studenti ve škole učí.

 

Mgr. Petr Hořejš

RNDr. Dagmar Kenkušová

 

 

 

další fotografie

 

zpět

 

Novinky

Den otevřených dveří

Střední zdravotnická škola vás srdečně zve na den otevřených dveří. Přijďte v sobotu 11.1.2020 od 9:00 do 12:00. Těšíme se na Vás.

MZ jaro 2020

Přihlášení maturanti, kteří opakuji MZ,  se dostaví pro výpis z přihlášky k maturitní zkoušce v termínu 5.12.2019 – 12.12.2019 na studijní oddělení. Povinné!!!

Maturitní a imatrikulační ples školy

Zveme na 59. maturitní a imatrikulační ples školy 6.1.2019 od 19.00 ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky v předprodejích Ticketmaster a v pokladně Lucerny.

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Od 6.11.2019 je  možné si vyzvednou přihlášky k maturitní zkoušce na jaro 2020, přihláška musí být podána do 2.12.2019.

Sbírková akce "Ponožky na nožky"

Škola opět pořádá sbírkovou akci, tentokrát pro dětský domov Pyšely.

Více v aktualitách


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz