Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Exkurze v Alzheimer centru Malešice

3. 9. 2014

Již 2. září 2014 jsme dostali povolení od ředitele Mgr. Evžena Kokeše k návštěvě Domova pro seniory v Rektorské na Praze 10.

 

Naše návštěva mířila do nově otevřeného Alzheimer Centra Malešice, které je od dubna 2014 jeho součástí. Byly nás dvě třídy oboru Sociální činnost (třídní Mgr. Marek Goldman) a oboru Zdravotnický asistent (třídní Mgr. Martina Paclíková), druhé ročníky. Areálem nás provázela vrchní sestra a tajemnice ředitele.

Budovu se architektům podařilo zdařile zasadit do zdejší moderní zástavby. Jedná se o první zařízení svého druhu v republice. Jinak jsou nemocní s Alzheimerovou diagnózou roztroušeni po řadě domovů a center péče, ale nikde se jim nevěnují komplexně k jejich specifickému onemocnění. Zřizovatelem malešického centra je Magistrát hl. m. Prahy, to je znát i na výši měsíčních plateb. V soukromých zařízeních jsou ceny k malešickým propastně vysoké.

„Obě budovy jsou propojeny skleněným tubusem“, říká ředitel Mgr. Kokeš. „Nepřistoupilo se k tomu jen proto, že obě budovy stojí blízko sebe, ale i proto, že jsme na jedné lodi. V rámci aktivit se nám klienti vzájemně prolínají a to je vzájemně obohacuje a potlačuje jejich izolaci od zbytku světa“.

V centru je ke stálému  pobytu vyhrazeno 30 lůžek. Běhen krátké doby se tu rozeběhne i denní stacionář. Vlastní variabilní tělocvična skýtá mnoho možností k využití, keramická dílna je pro ty schopnější klienty, společenské prostory a relaxační místnost dávají pocit vzdušnosti zařízení. I bezprostřední okolí je malebné, lavičky lákají k odpočinku v zeleni. K poskytované péči patří rehabilitační péče, aktivizace reminiscenční, aktivizace smyslová, cvičení paměti, keramická dílna a další volnočasové aktivity a kulturní programy.

Našim žákům se dostaly informace k průběhu Alzheimerovy nemoci, hovořilo se o potřebách nemocných a přístupu k nim. Věda hledá lék na tuto rozšiřující se nemoc, ale její stádia lze zatím pouze zpomalit, nikoli zastavit. Věřme, že se celosvětově vědeckým týmům zdaří, nalézt účinný lék, zvyšující kvalitu života či vedoucí k vyléčení. Tato zákeřná choroba napadá totiž i osoby v mladším věku.

 

Mgr. Eva Vaňurová

 

Alzheimer centrum

 

více fotografií

 

zpět

 

Novinky

Provoz školy v době jarních prázdnin

V termínu od pondělí 24. 2. do pátku 28. 2. 2020 má SZŠ Ruská jarní prázdniny. přístup do školy bude možný od 8 do 15 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto najdete v odkazu Přijímací řízení, Přijímačky nanečisto.

Protokoly o MZ

Maturující žáci, kteří skládali v září 2019 některou z částí společné části maturitní zkoušky, mají  protokoly o výsledcích společné části připravené k vyzvednutí  na studijním oddělení.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz