Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Zájezd do Londýna a okolí

Ve dnech 3. 9 – 10. 9. 2015 se zúčastnilo 29 studentek a jeden student zájezdu do Londýna a okolí s výukou angličtiny. Zájezd organizovala CK Royal a byl podpořen grantem MHMP.

Jako každý rok byli studenti ubytováni po dvou až po třech v anglických rodinách, tentokrát v Londýnské čtvrti Bexleyheath. Pondělní a úterní dopoledne strávili v učebnách komunitního centra, kde se zdokonalovali v mluvené angličtině, hlavním tématem bylo tentokrát slavení Vánoc a Velikonoc v Británii.

Program zájezdu byl i letos velice atraktivní. Začal prohlídkou centra Londýna a návštěvou Parlamentu a také jednoho z největších muzeí na světě – British Museum. Jeden den byl věnován výletu do oblasti Midlands, kde studenti navštívili Blenheim Palace – rodiště Winstona Churchilla – honosné venkovské sídlo s rozsáhlými zahradami, a dále univerzitní město Oxford.

Další celodenní výlet byl na jižní pobřeží Anglie do přímořského Brightonu s nejstarším podmořským akváriem Sea Life Center, a také na známé křídové útesy Beachy Head a Seven Sisters.

Jedno odpoledne bylo věnováno návštěvě tří muzeí (Science Museum, Natural History Museum a Victoria and Albert Museum),  která se nacházejí v Londýnské čtvrti Chelsea.

Naprostým vrcholem zájezdu byla pro mnohé návštěva filmových ateliérů Warner Bross ve Watfordu, kde vznikaly filmy o Harry Potterovi. Studenti se mohli projít mezi autentickými kulisami a zblízka si prohlédnout a vyfotografovat mnoho rekvizit, které důvěrně znají z oblíbených filmů.

Závěrečný den patřil zejména prohlídce mrakodrapu Shard – druhé nejvyšší budovy v Evropě.

Během zájezdu studenti soutěžili o věcné ceny v kvízu ze znalostí Londýna a Velké Británie.

Ing. Petr Hořejš

foto

zpět

 

Novinky

Výpadek služeb o víkendu

Počínaje 14:00 v pátek 29.3. budou probíhat úpravy připojení školy do internetu. Z tohoto důvodu budou průběžně nedostupné všechny služby školy = Bakaláři, Objednávání obědů, Přístup do e-mailu. Vše by mělo být vyřešeno během víkendu. Děkujeme za pochopení.

Podání přihlášek ke studiu

Studijní oddělení přijímá přihlášky ke studiu do 1. ročníků všech studijních oborů denně do čtvrtka 28. února 2019 do 16 hodin.

Výsledky přijímaček nanečisto

Výsledky přijímaček nanečisto byly rozeslány. Pokud k Vám nedorazily, ozvěte se na adresu siklova@szs-ruska.cz.

Sdělení zákonným zástupcům

Počínaje školním rokem 2018/2019 dochází ke změně v organizaci předávání informací o žácích prostřednictvím třídních schůzek. Další informace naleznete v záložce Aktuality.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz