Náš kalendář

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec

pro zvětšení klikněte na foto

Facebook

 

Projekty opatřené tímto logem byly podpořeny Městskou částí Praha 10.

Spolupráce s MČ Praha 10

Zaměstnání ve zdravotnictví 

Naši sponzoři


http://www.linet.com/cs/ 

 

Český Univerzitní Institut 

 

 AWIGO s.r.o

 

Natur Comfort NP s.r.o.

 

najdete nás na facebooku
 

Zájezd do Londýna a okolí

Ve dnech 3. 9 – 10. 9. 2015 se zúčastnilo 29 studentek a jeden student zájezdu do Londýna a okolí s výukou angličtiny. Zájezd organizovala CK Royal a byl podpořen grantem MHMP.

Jako každý rok byli studenti ubytováni po dvou až po třech v anglických rodinách, tentokrát v Londýnské čtvrti Bexleyheath. Pondělní a úterní dopoledne strávili v učebnách komunitního centra, kde se zdokonalovali v mluvené angličtině, hlavním tématem bylo tentokrát slavení Vánoc a Velikonoc v Británii.

Program zájezdu byl i letos velice atraktivní. Začal prohlídkou centra Londýna a návštěvou Parlamentu a také jednoho z největších muzeí na světě – British Museum. Jeden den byl věnován výletu do oblasti Midlands, kde studenti navštívili Blenheim Palace – rodiště Winstona Churchilla – honosné venkovské sídlo s rozsáhlými zahradami, a dále univerzitní město Oxford.

Další celodenní výlet byl na jižní pobřeží Anglie do přímořského Brightonu s nejstarším podmořským akváriem Sea Life Center, a také na známé křídové útesy Beachy Head a Seven Sisters.

Jedno odpoledne bylo věnováno návštěvě tří muzeí (Science Museum, Natural History Museum a Victoria and Albert Museum),  která se nacházejí v Londýnské čtvrti Chelsea.

Naprostým vrcholem zájezdu byla pro mnohé návštěva filmových ateliérů Warner Bross ve Watfordu, kde vznikaly filmy o Harry Potterovi. Studenti se mohli projít mezi autentickými kulisami a zblízka si prohlédnout a vyfotografovat mnoho rekvizit, které důvěrně znají z oblíbených filmů.

Závěrečný den patřil zejména prohlídce mrakodrapu Shard – druhé nejvyšší budovy v Evropě.

Během zájezdu studenti soutěžili o věcné ceny v kvízu ze znalostí Londýna a Velké Británie.

Ing. Petr Hořejš

foto

zpět

 

Novinky

Termíny ZNT, opravných a rozdílových zkoušek

V záložce Aktuality naleznete termíny zkoušek za školní rok 2018 - 19.

Termíny ZNZ a OZ - přesun na srpen

Vzhledem k tomu, že od soboty budou ve škole probíhat bourací práce a bude zde zvýšený hluk a prašnost, přesouvají se všechny ZNT, opravné a rozdílové zkoušky na poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019. Termíny budou vyvěšeny na stránkách školy a v recepci příští týden.

Podzimní maturity

Podepsání protokolu a výpisu z přihlášky k maturitní zkoušce na podzim 2019 je povinné a možné již od 26.6.2019 do 4.7.2019.

Volby do školské rady

Ředitelka školy vyhlašuje volby do Školské rady na zástupce za plnoleté žáky a zástupce  neplnoletých žáků. Návrhy na kandidáty posílejte na mailovou adresu Mgr. Šiklové do konce července.

3. kolo přijímacího řízení - sociální činnost

Dne 20. 6. 2019 vyhlásila ředitelka školy  3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020 pro obor sociální činnost. Více informací Přijímací řízení - Obecné informace.


Více novinek >>
STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA, Ruská, Praha 10, sekretariat(zavinac)szs-ruska.cz